A byla to příjemná změna. Pocit výhry totiž zkušený zadák v této sezoně ochutnal teprve podruhé. A to naskočil už do šestnáctého utkání.

„Paráda, co víc si přát? Nezastírám, že nálada v Přerově je jiná, i když ani ve Zlíně to po výhře s Olomoucí není tak špatné,“ prozradil odchovanec šumperského hokeje.

David Krejčí versus Martin Novotný:

Zdroj: Youtube

Zubři slavili výhru 2:0 nad Porubou, Novotný byl v zápisu veden jako sedmý bek, nakonec odehrál necelých třináct minut.

„Pozorně jsme bránili, nepouštěli soupeře do žádných přečíslení, hráli jsme disciplinovaně, neměli moc vyloučených. Lukáš Klimeš vzadu zachytal parádně. Dali jsme góly, pak si dali pozor v obraně. Hotovo,“ byl Novotný spokojen.

Hokejisté Přerova porazili v domácím utkání Porubu 2:0 (1:0, 0:0, 1:0). Lukáš Klimeš
Klimeš vynuloval Porubu. Fantastická defenziva, hodnotil

V přerovské MEO Aréně se v soutěžním utkání na straně Zubrů představil dokonce poprvé od čtvrtfinále play-off 2019, kdy Přerov podlehl Jágrovu Kladnu. O návratu do známého prostředí se dozvěděl v pondělí.

„Bavili jsme se s trenérem ve Zlíně. V úterý mi pak oznámili, že budu hrát,“ nastínil Martin Novotný.

Z pochopitelných důvodů byl s touto změnou spokojen. Ve Zlíně pro něj i kvůli příchodům obránců Mamičcse či Hanouska nebylo místo.

„Prostě jsem se nevešel do sestavy. Jsem rád, že si mám kde zahrát, abych měl vůbec zápasovou praxi a byl případně připravený naskočit za Zlín,“ má jasno.

Hned další den už se Martin Novotný hlásil na tréninku ve Zlíně. Dá se nicméně předpokládat, že v Přerově, kam má vyřízeny střídavé starty, jej fanoušci Meo neviděli naposledy.