Z celého hodnocení vyšel nejlépe právě Sedlák, který tak kromě už zmíněné funkce manažera bude stát i na střídačce prvního týmu. Proto jsme si s ním krátce popovídali o jeho trenérských zkušenostech z minulých let.

Trénoval jste někdy seniorskou kategorii?

Do seniorského hokeje jsem poprvé nakoukl v sezoně 2003/2004, kdy jsem dělal asistenta Richardu Fardovi v Havířově. Havířov tehdy spadl z extraligy a kromě Petra Folty a Tomáše Sršně nezůstal v kádru žádný hráč. V průběhu sezony byl trenér Farda odvolán a na jeho místo nastoupil nový trenér. Na střídačce jsem s ním vydržel ještě další rok a poté se vrátil zpět do Přerova. V soutěžním ročníku 2005/2006 jsem pomáhal na přerovské střídačce Milanu Královi a tuto sezonu jsem poté dotrénoval jako hlavní kouč.

A od té doby se tedy trenérsky věnujete jen mládeži…

Po návratu z Havířova, kde jsem trénoval veškeré mládežnické kategorie, jsem v Přerově působil jako šéftrenér mládeže a během těchto šesti let vystřídal více kategorií. Poslední dva roky jsem stál na střídačce mladšího dorostu, kdy se nám nejdříve podařilo postoupit a následně i extraligovou příslušnost zachovat. Zároveň jsem společně s Tomášem Sršněm trenérem výběru Olomouckého kraje.

Co si od toho v klubu slibuje, když budete sportovním manažerem A-týmu a zároveň i jeho trenér?

Už v loňské sezoně vedení klubu uvažovalo o spojení těchto dvou funkcí. Na základě tohoto rozhodnutí bylo vyhlášeno výběrové řízení, kde bylo cílem takovou osobu vybrat. Byl jsem velmi mile překvapen, když mi vedení klubu tuhle funkci nabídlo, a já ji přijal.

Náš klub nemůže koupit každý rok deset, dvanáct hokejistů, kteří zde odehrají sezonu a jdou jinam. Musíme si vychovávat své odchovance a tuto cestu jsem vedení předložil. Já jako trenér se budu snažit o co nejlepší výsledky na poli sportovním, kde se budeme snažit o co nejlepší postavení v tabulce, ale zároveň prosadit do družstva naše mladé odchovance. V právě skončené sezoně nám ukázali, že na to mají, a proto se budu snažit je do týmu začlenit. Samozřejmě musí dokázat, že chtějí a mají na to.

Když jste trenér i manažer, to vám do toho už nebude nikdo mluvit?

Tak to v našem klubu nefunguje. Jak to bývalo v minulých letech aspoň, co já jsem nastoupil na funkci sportovního manažera, trenér se zodpovídal mně a já poté výkonnému výboru. Tato struktura bude zachována.

Kdo bude vaším asistentem na střídačce?

Dlouho jsem o volbě asistenta nepřemýšlel. Luboš Václavíček svoji roli asistenta plnil velmi dobře a nebyl důvod něco zaběhnutého měnit. Stačil jeden rozhovor mezi námi a vše bylo domluvené. Jsem rád, že na moji nabídku kývl.