První prvoligový měsíc byl pro Zubry tak trošku jako na houpačce. Našly se skvělé momenty i ty slabší. Vybíráme pětici hráčů, kteří dle našeho názoru pomohli sbírat kýžené body nejvíce.

VLASTIMIL DOSTÁLEK

Papírově asi nejžhavější kandidát na vítězství. Vede střeleckou tabulku i kanadské bodování celé soutěže právě díky své úžasné gólové fazoně. Během září jich v deseti zápasech nasázel stejný počet.

LUBOMÍR MALINA

Slovenský bek se zatím prezentuje jako skutečná posila zadních řad. Vidět však je také v ofenzivě. Kromě ojedinělých výpadků předváděl stabilní výkony a ve statistice +/- je zatím dokonce ze všech Zubrů nejvýše.

MILAN PROCHÁZKA

První útok zkrátka šlapal. Při absenci Tomáše Sýkory si právě Procházka oblékl dres s kapitánským céčkem. A těžil ze souhry s Vlastimilem Dostálkem a Romanem Pšurným. Právě společně s Pšurným je zatím nejlepším nahrávačem WSM ligy. Jediným negativem se může zdát počet nasbíraných trestných minut – 16. To je po Matoušovi Kratochvílovi nejvíce z celého týmu.

ROMAN PŠURNÝ

Ani on nemůže mezi nejužitečnějšími hráči chybět. Dokázal okamžitě navázat na minulou sezonu, kdy byl nejproduktivnějším Přerovanem v soutěži. Také on nasbíral 12 bodů a drží se na špici kanadského bodování společně s Dostálkem, Procházkou, Klozem, Holíkem a Kůsem. Nenechá se navíc často vylučovat.

MAREK SIKORA

Bojovník z Havířova je druhým nejlepším střelcem týmu. Jeho branky navíc mívají punc velké důležitosti, a to se musí počítat. Výborně pracuje i směrem dozadu.