S novou posilou na tolik klíčovém postu vyrazili hokejisté Přerova k sobotnímu duelu v daleké Kadani. Brankář Štěpán Lukeš Trhačům povolil skórovat pouze jednou a pomohl k výhře 2:1 na ledě posledního celku Chance ligy.

Lukeš už si v této sezoně proti Kadani zahrál, v dresu Litoměřic vychytal výhru 4:2. Dvakrát naskočil také v extralize v dresu Hradce Králové. Teď bude pomáhat Přerovu po dobu zranění Michaela Petráska. To nejspíš bude vážnějšího charakteru.

„Kvůli zranění Michaela Petráska jsme museli hledat řešení a jsme rádi, že nám Hradec Králové vyšel vstříc. Jak Štěpána, tak i Lukáše (Klimeše, pozn. red.) máme na střídavé starty a vše bude záležet na jejich vytížení v extralize, aby případně mohli nastoupit za nás. Máme i velmi kvalitní dvojku v podobě Dana Šimonů. Uvidíme, na jak dlouho bude Michael mimo hru,“ řekl k angažmá 23letého gólmana s padesátkou startů v nejvyšší soutěži.

Jiří Krisl
Co může za skvělá čísla Zubrů? Výborní brankáři, ví Krisl

A Lukeš v prostředí, které dobře zná (je totiž odchovancem Kadaně), navázal na výkony přerovských kolegů z brankoviště, třebaže čelil pouze 19 střelám. To jeho protějšek, exprostějovský Jakub Neužil, se musel pořádně ohánět.

Zubři udeřili pouze dvakrát v první třetině. Přesilovku využil Tomáš Sýkora a chvíli po něm navázal na trefu proti Třebíči obránce Jiří Krisl. Domácí už jen korigovali výsledek ve druhé třetině po úniku Wágnera.

Přerované přes převahu další gól nepřidali, mrzet je to ale nemuselo. Důležité tři body z venku je poslaly na druhé místo tabulky. Pozitivní je i návrat Radka Čípa po zranění do čtvrté formace.

„Řeknu to jednoduše. Jsme šťastní za tři body, protože víme, že i když Kadaň je tam, kde je, tak to tady nikdy není lehké. Těšíme se domů, čeká nás den volna a ten si užijeme,“ zhodnotil utkání asistent trenéra Kočary Jakub Grof.

Po krátkém odpočinku se Zubři ve středu představí na domácím ledě. Proti čtrnáctému Ústí nad Labem budou opět v roli favorita.

SK Trhači Kadaň – HC Zubr Přerov 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 29. Wágner (Zabloudil, Neužil) – 17. Sýkora (Hejcman, Zbořil), 18. Krisl (Süss, Číp). Rozhodčí: Jaroš, Kostourek – Beneš, Štofa. Vyloučení: 6:2, navíc Číp (Přerov) 10 minut osobní trest + do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 363.

Kadaň: Neužil – Trefný, Novák, Chalupa, Poizl, Foltýn, Jandus, Procházka – Wojnar, Kůs, Zabloudil – Koblížek, Čermák, Čech – Michnáč, Chlouba, Wágner – Homer, Rindoš, Müller. Trenéři: Petr Klíma, Tomáš Hamara.

Přerov: Lukeš – Krisl, Černý, Kubeš, Zbořil, Čáp, Weinhold, Šnajnar – Doležal, Pšurný, Navrátil – Moučka, Hejcman, M. Kratochvil – Goiš, Sýkora, Š. Kratochvil – Dvořák, Süss, Číp. Trenér: Vladimír Kočara.