Po dnešku jste se zase o něco víc přiblížili prvnímu místu po základní části. Co dnes rozhodlo? Byl to ten rychlý vyrovnávací gól po 45 sekundách?

Asi ano a poté naše rychlé vedení 2:1. Navíc jsme brzo přidali znovu dva rychlé góly po brejcích a bylo to rázem 4:1.

V závěru druhé třetiny jsme ale soupeře pustili do hry a inkasovali. Třetí část pak už byla o tom, zda udržíme chladnou hlavu nebo budeme zbytečně divočit. Přestože jsme hodně brzy inkasovali na 4:3, utkání jsme nakonec zvládli.Matěj Málek v akci

První třetina skončila bez branek. Téměř na každém zákroku brankáře Smolky ale bylo vidět, že si není dvakrát jistý. Nechtělo to více střílet?

Spíš jsme čekali, co bude. Báli jsme se hrát na kotouči, vůbec jsme se nedokázali udržet v pásmu a jen jsme to odpalovali. Ve druhé třetině se to zlepšilo a dostavil se také výsledek.

Dnes vám chybělo hodně kluků (Sakrajda, Ferenc, Kundrátek, Faltýnek, pozn. red.). Bylo to poznat?

Já bych ani neřekl. Máme široký a hlavně vyrovnaný mančaft, takže jsme si s tím poradili.

Dnes jste vstřelil dva góly a výrazně tak pomohl týmu k bodům. Já bych se nejprve zastavil u toho prvního, který jste provedl hodně mazácky.

Předcházela tomu skvělá nahrávka od Ríši Brančíka. Podíval jsem se, co dělá gólman, naznačil kličku do bekhendu a zasunul do brány.

A váš druhý gól v čase 59:24 definitivně rozhodl o třech bodech pro Přerov.

To bylo hodně na náhodu. Spadlo to tam a já jsem za obě branky moc rád. Teď jsem chvíli nehrál kvůli zraněním a po návratu to jsou mé první góly. Doufám, že přijdou další a pomůžu týmu k prvnímu místu po základní části a poté v play off, ve kterém chceme dojít co nejdál.

Jak reálné je první místo po dnešním dni, kdy na druhý Havířov máte tři body k dobru, a do konce základní části zbývají poslední čtyři kola?

Po dnešku jsme se první příčce přiblížili zase o něco víc. Ve hře je sice ještě dvanáct bodů, ale trumfy máme ve svých rukou. Když nepolevíme a půjdeme stále zápas od zápasu, tak věřím, že do vyřazovacích bojů půjdeme z prvního místa a v play off protrhneme sérii posledních tří let, kdy jsme vždy vypadli v semifinále.