„Jednání nebylo vůbec složité. S Hanym (Pavlem Hanákem - sportovním manažerem, pozn. red.) je jednání vždycky v pohodě. Domluvili jsme se rychle,“ uvedl devětatřicetiletý centr.

Srdce přerovské kabiny bylo zároveň nejproduktivnějším hráčem MEO. V základní části nasbíral Sýkora 36 bodů, když tentokrát nastoupil do všech 52 utkání Zubrů. V play-off přidal čtyři asistence, celkem tedy 40 kanadských bodů (15+25). Tolik jich naposledy nasbíral v sezoně 2002/2003 ještě v barvách prvoligového Prostějova.

„Nebyl jsem nemocný ani zraněný. Rozehráli jsme se a body začaly naskakovat. Je to ale zásluha celé mojí pětky,“ vyzdvihl své spoluhráče. „Že tolik bodů vyšlo zrovna na mě, byla více méně náhoda,“ dodal Tomáš Sýkora.


Parádní čísla také zaznamenal tradičně na vhazování. V základní části jich vyhrál přesně 700, což je nejvíce z celé soutěže. Úspěšnost takřka 59 procent hovoří za vše. „Na vhazování si věřím. Je to má doména už od začátku kariéry. Vlastně by se dalo říct, že jsem ji celou postavil právě na buly,“ pousmál se útočník.

Zazářil také při samostatných nájezdech. Svou úspěšností patřil mezi nejlepší k nejlepším v lize. A byla to skoro pořád ta samá písnička. Kapitán Sýkora, střela po ledě mezi betony, gól.

„Viděl jsem to u Lukáše Kašpara na předloňském mistrovství světa v Moskvě. Zkusil jsem to jednou, a když mi to vyšlo, pokračoval jsem ve stejném provedení dál,“ přiblížil mistr extraligy z roku 2013 a doplnil, že v dalším ročníku se pokusí vymyslet něco nového.

A cíle v další sezoně, během níž už se přehoupne mezi čtyřicátníky?

„Mým osobním přáním je konečně dojít do semifinále, pro celý Přerov by to bylo skvělé, hlavně pro naše výborné fanoušky,“ prozradil Tomáš Sýkora s tím, že hlavním úkolem je dostat se do play-off.