Čtyřiatřicetiletý zadák připustil, že dostal i jiné nabídky, po povedené sezoně však údajně měl jasno.

„Byli jsme domluvení už po sezoně. Nějaké nabídky tam byly, ale pro mě je zásadní zůstat v Přerově, protože se mi tady líbilo a jsem tady vlastně skoro doma. Jsem rád, že to takhle dopadlo. Dali jsme si s klubem nějaký čas na to, jak se vše vyvine a teď jsme to podepsali. Já myslím, že spokojenost na obou stranách," řekl Grof bezprostředně po podpisu nového kontraktu.

V uplynulé veleúspěšné sezoně patřil k základním stavebním kamenům kádru trenéra Dočkala. Vytvořil první obrannou dvojici s Lukášem Chmelířem a s 27 body byl nejproduktivnějším bekem Přerovanů. Teď jej tedy čeká další rok v Přerově, laťku společně se spoluhráči nastavili vysoko.

„Myslím, že je to dobře. Proto to všichni děláme, abychom dosahovali co nejlepších výsledků. Bude to v přípravě hnacím motorem, co nejlépe se připravit, aby pak v sezoně na nás fanoušci mohli být pyšní," věří Grof.

Životním úspěchem zkušeného ofenzivně laděného obránce je zlatá medaile z mistrovství světa juniorů z roku 2001. Jedná se zatím o poslední titul pro český tým do dvaceti let. Grof má za sebou přes 180 startů v extralize. Nejvíce jich posbíral v rodných Karlových Varech, vyzkoušel si také angažmá ve Zlíně.

Nejvíce má ale Jakub Grof prvoligových zkušeností. Nasbíral je v dresu Chomutova, působil i v Ústí nad Labem. Od sezony 2012/2013 si vyzkoušel také zahraniční štace v Německu, Itálii, naposledy v rakouské EBEL lize v dresu znojemských Orlů.

„Jakub v loňské sezoně ukázal, že patří ke stabilním oporám našich zadních řad. Byl přínosem i směrem dopředu. Doufám, že v budoucí sezoně to bude stejné a bude podávat minimálně stejné výkony," komentoval prodloužení Grofovy smlouvy hlavní trenér Zubrů Petr Dočkal.

Letní přípravu bude mít obránce, žijící v Olomouci, stejně jako před minulou sezonou individuální.

„Klub mi dovolil mít přípravu individuálně. Jsem na to takhle zvyklý už několik let a už v minulé sezoně s tím nebyl problém. Trénuju jednou denně od osmi hodin. Využívám v Olomouci tělocvičnu na CrossFit. Dříve to bývalo zlo, ale vše se časem mění a většinu hráčů to už spíš začíná bavit. Jsem jeden z nich, je to asi i věkem," usmál se na závěr Jakub Grof.