Lepší entrée předvedli Zubři naposledy v roce 2011, kdy na úvod 2. ligy skolili Vsetín a poté je zastavil až po šesti výhrách za tři body v řadě na jejich ledě Havířov.

V dresu tehdejšího lídra tabulky zářili v prvním útoku současný trenér Vladimír Kočara s nynějším sportovním manažerem Pavlem Hanákem, nechyběl ale ani kustod Lukáš Menšík ve třetí nebo Jiří Goiš ve čtvrté formaci. V obraně nastupovala esa jako Radomír Pala, Daniel Faltýnek či Jakub Ferenc před svou štací ve Finsku a Polsku.

„Matně si to vybavuji. Vím, že jsme měli tehdy dobrý mančaft, je zajímavé, že spousta lidí kolem současného týmu si to pamatuje. Určitě jsme měli stejně pohodovou partu, jako je i dnes, možná je to tím,“ zavzpomínal Pavel Hanák. „Nebylo by špatné, kdybychom tu šňůru minimálně stejně natáhli i teď,“ dodal s úsměvem.

Co ještě stojí za parádním nástupem Přerovanů do letošní Chance ligy? Opomeňme fakt, že Zubři poslední dva duely odehráli proti dvěma nejslabším týmům uplynulé sezony.

„Změnili jsme v klubu spoustu věcí. Začalo se na tréninku více bruslit, jsou kratší a svižnější. Zatím jsme všechny mačafty přehráli bruslařsky, to zatím rozhoduje,“ hledal příčiny úspěchu Roman Pšurný, autor dvou hattricků z posledních dvou kol a zatím druhý nejproduktivnější hráč ligy. A také nejúspěšnější centr na buly s úspěšností přes 72 procent!

Statistika nuda není

Právě pohled do statistik odkrývá několik zajímavých faktů. V těch individuálních září kromě Pšurného také osmibodový Jakub Navrátil – nejlepší nahrávač soutěže (7 asistencí). Nejproduktivnějším bekem je se sedmi body Jakub Kubeš.

V týmových statistikách Zubři vynikají také. Mají zatím druhé nejlepší přesilovky po Porubě, využili každou třetí. V průměru vyslali 41 střel na zápas, více (45,75) střílely jen České Budějovice. Ovšem i úspěšnost střelby je výborná, se 13,4 % druhá nejlepší za vedoucí Porubou.

Je však pochopitelně teprve začátek a vše se může rychle změnit už v sobotu. Do Přerova dorazí Benátky nad Jizerou. Jindy podceňovaný soupeř budí tentokrát po čtyřech kolech respekt.

„Co jsme viděli na videu, tak Benátky hrají výborně, mají mladý mančaft doplněný o tři, čtyři zkušené hráče. Dobře napadají a podle toho taky mají výsledky,“ uznal sílu soupeře obránce Mikuláš Zbořil.

V minulém kole šokovali Pojizeřané po samostatných nájezdech České Budějovice. Předtím venku stejným způsobem i poměrem 5:4 srazili jihlavskou Duklu. K tomu připočtěme domácí výhru 3:1 nad pražskou Slavií a máme tady výzvu jako hrom.

„Věříme si, máme takovou vnitřní pohodu, nejsme ale uspokojení. V týmu je bojová atmosféra, pořád tak trošku nadržená, protože je začátek sezony. Chceme potvrdit vítěznou sérii a natáhnout ji,“ uzavřel Mikuláš Zbořil.

Zápas mezi Zubry a Benátkami nad Jizerou je v Meo Aréně na programu od 17 hodin.

VSTUP ZUBRŮ DO SEZONY 2011/2012

Vsetín – Přerov 3:4

Přerov – Frýdek-Místek 5:1

Přerov – Val. Meziříčí 4:2

Uherské Hr. – Přerov 3:4

Přerov – Poruba 4:2

Nový Jičín – Přerov 3:5

Přerov – Havířov 0:2

Sestava proti Havířovu: Tihlář – Pala, Faltýnek, Ferenc, Vlček, Krajíček, Pospíšil, Sklenář – Kočara, Hanák, Kotásek – Kundrátek, Sedlák, Kolařík – Ditrich, Brančík, Menšík – Goiš, Blinka, Černý. Trenéři: Václavíček, Sedlák.