Na soupisce pro nadcházející nováčkovskou prvoligovou sezonu tak oficiálně figurují jména tří útočníků, tří obránců a jednoho brankáře.

Permice v prodejiKlub HC Zubr spustil předprodej permanentek na prvoligovou sezonu.
Více informací naleznete na
www.hokejprerov.cz.

Roman Pšurný strávil poslední sezonu v Karlových Varech, spokojený s ní příliš není.

„Příchod do Přerova má několik důvodů. Ten hlavní asi je, že nepřišla žádná nabídka z extraligy, protože poslední sezona pro mě byla neúspěšná a podle tabulkových hodnot patřím Litvínovu, kde se dalo očekávat, že to asi neklapne. Syn taky začal chodit do školky, takže jej nechceme tahat po republice. V poslední době jsem toho taky hodně nacestoval, budu rád, když nějakou sezonu strávím doma," prozradil Pšurný, který má se svou rodinou zázemí ve Zlíně.

Nemusíme hrát o záchranu

Kromě Karlových Varů a Litvínova nastupoval v extralize za Hradec Králové, Mladou Boleslav, České Budějovice či rodný Zlín.

Nakoukl i do mládežnických reprezentací a v roce 2004 byl draftován New Yorkem Rangers.

V zámoří strávil dvě sezony v juniorské soutěži, poté následoval návrat do Zlína.

Má také zkušenosti s první ligou, naposledy v dresu Českých Budějovic, kde nastupoval po boku další nedávné posily zubrů Lukáše Chmelíře.

Šance Přerova vidí pozitivně.

„Soutěž není jednoduchá, ale snad vykročíme správně a chytneme začátek. Myslím si, že nemusíme bojovat jen o záchranu. Předpokládám, že v soutěži budou tři nebo čtyři týmy, které ostatním odskočí, jinak to bude vyrovnané. My potřebujeme porážet právě takové mančafty z dolní poloviny tabulky," míní Roman Pšurný.

Ferda se vrací s polským titulem

Fanoušky jistě potěší také návrat beka Jakuba Ference. Oblíbený „Ferda" v minulé sezoně získal mistrovský titul v polské nejvyšší soutěži s celkem Tychy, nyní se již těší na návrat do Přerova.

Působil zde naposledy v sezoně 2012/2013.

„Jsem rád, že budu hrát zase doma. Na kluky jsem se chodil dívat a moc jsem jim ten postup přál. Osobně se na novou sezonu moc těším. V Polsku byla dobrá parta, bylo tam pět Čechů a celé to vedl Jiří Šejba. Hokejově to tam ale zase nemělo takovou úroveň, " uvedl Jakub Ferenc pro klubový web.

Čerstvě šestadvacetiletý obránce měl i jiné nabídky, rád by se ale ukázal v České republice.

„Byly nějaké nabídky ze zahraničí, ale chci se prosadit tady v Česku, tak proto jsem se rozhodl, že se vrátím do Přerova," řekl Ferenc.