Vše ale rozhodlo poslední utkání sezony. V tom Zubři po nervy drásajícím souboji porazili doma Sokolov až po samostatných nájezdech.

Hrdiny utkání se stali David Šebek a překvapivě také brankář Jiří Slovák, který v play-off a kvalifikaci kryl záda skvělému Vojtkovi.

První jmenovaný proměnil rozhodující nájezd, ten druhý se v těžké situaci postavil při nájezdech střelcům Sokolova, aby vychytal Přerovu první ligu.

K prvnímu nájezdu se rozjel asi nejlepší hráč sokolova Jakub Flek. Ten dokázal překonat Martina Vojtka.

Přerovský „Kokinátor" poté přepustil místo v kleci svému kolegovi, který si předtím naposledy zachytal část venkovního finále ve Vsetíně.

„Martin (gólman Vojtek, pozn. red.) říkal, že pokud inkasuje první gól, tak tam půjdu já. Byl jsem připravený zasáhnout," prozradil Jiří Slovák.

Puk už za svá záda nepustil. „Naštěstí mě to třikrát trefilo," řekl skromně po infarktovém vrcholu sezony.

„V hlavě jsem měl prázdno. Trošku se mi při prvním nájezdu rozklepala kolena, ale naštěstí hráč Sokolova nic nevymyslel. Pak už jsem byl uvolněný," pověděl Slovák.

Díky jeho zákrokům se pak k nájezdu mohl rozjet David Šebek. Jindy hračička s pukem nic velkého nevymýšlel a rychlou střelou zápěstím vystřelil Zubrům postup.

„Celý zápas jsme byli lepší, věřili jsme, že se k nám přikloní štěstíčko a ten vyrovnávací gól dáme. Při nájezdech mi trenér dal důvěru, řekl, že čtvrtý pojedu já. Už když jsem se rozjížděl, jsem věděl, co udělám," řekl hrdina pátečního duelu.