A věří si, což je znát na ledě během reprezentačního srazu.

„Stoprocentně už vím, že se během sezony nebudu vracet do Česka. Ročník odehraji v zámoří a doufám, že v té nejvyšší lize,“ má jasno devatenáctiletý forvard Caroliny.

Hned po prvním tréninku v Přerově si jeho kvalit všiml hlavní kouč Miloš Říha a vyzdvihl Nečasovo sebevědomí.

„Beru to tak už od minulé sezony, snažil jsem se hrát sebevědomě. Vím, že jedině pokud předvádím svou hru, můžu ukázat, co ve mně je. Snažím se hrát to, na co mám, tvořit, hrát s pukem, možná to pak vypadá, že hraji se sebevědomím, já jsem jenom rád,“ zamýšlel se odchovanec Žďáru nad Sázavou.

Martin Nečas patří mezi sedmero hráčů se smlouvami u klubů NHL, kteří na reprezentační soustředění plné mladých hráčů i nováčků dorazili. A možnost letní přípravy s národním týmem si pochvaluje.

„Budu tady dvakrát denně na ledě, nemusím nikam jezdit. Jsou tady kvalitní hráči, takže to bude dobrých pět dní,“ věří.

Hokejová reprezentace se poprvé pod vedením trenéra Miloše Říhy sešla v Přerově.
V Přerově museli kvůli repre vymalovat. Jsme tady kvůli trénování, hlásí Říha

Vzkaz z Caroliny: Zapracuj na buly

Se spoustou hráčů se musel poznávat, i vzhledem k věkovému průměru Říhova výběru zde však nebyl žádný problém.

„Pár kluků jsem neznal, nikdy jsme se neviděli. Poznali jsme se a máme tady dobrou partu,“ usmíval se Nečas.

„Je to první kemp, pořád příprava, musíme makat na ledě i v posilovně,“ dodal a otázka, jestli s novou partou stihnou obhlédnou i Přerov, jej spíše pobavila. „To určitě ne,“ zasmál se.

Velkým kamarádem by v Přerově mohl být s gólmanem Petrem Mrázkem. Právě Mrázek je novou tváří Hurricanes a na srazu nechybí.

„Tady jsem ho viděl poprvé, je to fajn kluk. Těším se, říkal, že si to tam užijeme,“ zmínil Nečas.

Ve Spojených státech už letos jeden kemp absolvoval. Na konci června se představil vedení Caroliny jako jeden z největších prospektů pro další sezonu.

„Bylo to příjemné zpestření léta. Se všemi jsem se tam potkal, dojmy byly dobré. Cítil jsem se tam dobře. Musím říct, že hra na menším hřišti mi vyhovuje víc,“ prozradila dvanáctka loňského draftu.

Během zmíněné návštěvy USA dostal i pokyny, na co by se během přípravy doma měl zaměřit.

„Říkali mi, že mám pracovat na buly hlavně na mé silné straně – na bekhendové. Odešli totiž dva praváci, co hráli buly, takže to tam teď trošku chybí. Snažím se to trénovat,“ řekl Nečas.

Také podobné instrukce naznačují, že český talent by mohl mít v sestavě Caroliny důležitou pozici. „Určitě vím, že šance dostat se do týmu je tam velká. Když do kempu přijedu připravený, budu hrát. Pro mě je to výzva, moc se těším a uvidíme,“ uzavřel Martin Nečas.

Hráči NHL v Přerově
Brankář: Petr Mrázek (Carolina)
Obránci: Michal Moravčík, David Sklenička (oba Montreal), Filip Pyrochta (Nashville)
Útočníci: Martin Nečas (Carolina), Lukáš Jašek (Vancuver), Václav Karabáček (Buffalo)