„Byla to pro mě nová věc, nikdy jsem nebyl zraněný na delší dobu," prozradil Deníku v krátkém rozhovoru. To, jestli nastoupí již v sobotu proti ústeckým Lvům, zatím nevěděl ani on sám, nicméně hlad po zápasech mu rozhodně nechybí.

Byl jste dlouho mimo hru, teď byste mohl nastoupit proti Ústí, jak se těšíte?

No, tak je jasné, že se těším. Byl jsem asi už dva měsíce mimo. Teď jsem byl naposledy v Litoměřicích. Tam jsem nenaskočil, ale o tom jsem tak nějak předběžně věděl. Tady bych se rád objevil, takže se na to strašně těším a snad to bude dobré.

Tak dlouhá pauza asi nebyla ničím příjemným. Jaké pro vás bylo to čekání?

Byla to pro mě, dá se říct, nová věc, protože já jsem nikdy nebyl zraněný na delší dobu, takže jsem na to nebyl zvyklý. Dělal jsem, co se dalo, abych se uzdravil. Sice se to trošku protáhlo, ale teď jsem trošku potrénoval, tak snad se do toho dokážu vrátit.

Co přesně vám bylo?

Měl jsem nějakou pohmožděnou šlachu v kotníku. Pak se mi tam udělal zánět, čímž se to celé prodloužilo. Pořád to tak nějak cítím, ale už je to dobré.

Co říkáte na to, jak se mezitím spoluhráčům dařilo?

Já jsem na ty zápasy tady chodil. Ven jsem teda nejezdil. Kluci hráli výborně. Myslím, že se z té venkovní šňůry nasbíralo dost bodů. Asi nad očekávání, což je samozřejmě dobře. Akorát se chce držet pořád při zemi, je to ještě dlouhé.

S čím do zápasu se Slovanem půjdete?

Je to vlastně na delší dobu poslední zápas (Zubři mají díky reprezentační přestávce volno do 22. prosince, pozn. red.). Tak si myslím, že každý chce urvat body, i Ústí. Doufejme, že se jim to nepovede, musíme makat, bude to asi bojovný hokej.