„Po rozbruslení jsem šel spát, měl jsem sen, že dám hattrick a fanoušci mě vyvolají. Možná by se mi to mohlo zdát častěji,“ smál se hrdina zápasu.

Jedinou trhlinou na snu třígólového střelce způsobil vedoucí A-mužstva Pavel Hanák, který v den utkání oslavil 40. narozeniny a děkovačka s kotlem na závěr patřila jemu. „To si s ním vyřídím,“ vtipkoval Navrátil.

Zubři začali skvěle. Hejcmanův pokus nejprve dorazil do sítě Jaroslav Moučka a už v 8. minutě se poprvé prosadil Navrátil. Podobné zakončení zopakoval hned za pět minut a Zubři vedli ve 3:0.

V závěru první třetiny si hosté zahráli první přesilovku. Když už se zdálo, že domácí ji přežijí bez jediného problému, narýsoval Pšenička krásnou nahrávku na Havla, který snížil.

Ve druhé třetině předvedl krásné gesto fair play Jiří Goiš, který odvolal faul na svou osobu. Zubři ale jako by přesilovku hráli, Zdeněk Čáp si nabruslil do střelecké pozice a zvýšil na 4:1.

Početní výhodu pak domácí přeci jen využili. A byl to opět Jakub Navrátil, který potřetí v utkání zamíchal pukem a dával už na 5:1.

„Od první minuty jsme šlapali, jak bychom mohli šlapat doma každý zápas. Hráli jsme tak, jak fanoušci fandili – byli skvělí. Ten rozdíl ve výsledku mohl být i výraznější,“ zhodnotil utkání trenér Přerova Vladimír Kočara.

Ústí pak sice v závěru prostředního dějství korigovalo na 5:2, Přerov měl ale celé utkání pod kontrolou.

„Bylo jasno od začátku, my jsme ten zápas měli pod kontrolou. Kluci byli dnes silní vepředu,“ byl spokojen Kočara.

HC Zubr Přerov – HC Slovan Ústí nad Labem 5:2 (3:1, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Moučka (Hejcman, Weinhold), 8. Navrátil (Weinhold, Doležal), 13. Navrátil (Doležal, Čáp), 31. Čáp (Süss, Weinhold), 33. Navrátil (Doležal, Pšurný) – 19. Havel (Pšenička, Romančík), 39. Kružík (Procházka). Rozhodčí: Dědek, Kašík – Gančarčík, Kleprlík. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 1604.

Přerov: Klimeš – Černý, Krisl, Kubeš, Zbořil, Weinhold, Čáp, Šnajnar – Doležal, Pšurný, Navrátil – Moučka, Hejcman, Číp – Goiš, M. Kratochvil, Š. Kratochvil – Süss, Sýkora, Dvořák. Trenér: Vladimír Kočara.

Ústí: Brízgala – Hes, Smetana, Romančík, Brož, Veber, Klikorka, Zukal – Procházka, Vildumetz, Kružík – Tůma, Pšenička, Havel – Maršoun, Dörner, Filip – Harkabus, Kordule, Bláha. Trenér: Tomáš Mareš, Vladimír Evan.