„Včera mi to oznámili na tréninku v Brně. Že by bylo dobré, abych byl v nějakém zápasovém rytmu,“ vysvětlil Klimeš návrat do Přerova.

Nechybělo moc a vše mohlo být trošku jinak. Hned první vážnější situace hostů skončila břevnem. „Je vidět, že to tady mám pořád dobře postavené,“ pousmál se brankář.

V prvním dějství pak také vyfasoval dvouminutový trest za posunutí vlastní klece. Již předtím byl za stejný prohřešek potrestán i hostující brankář Štěpánek.

„Ani na jedné straně v tom určitě úmysl nebyl. I rozhodčí mi pak říkal, že když to pískl na jedné straně, musel pak i mně na druhé,“ vrátil se Klimeš k inkriminovaným situacím.

Zubři šli zaslouženě do vedení minutu před první sirénou, kdy se po Hrabalově přihrávce před bránu prosadil navrátilec do sestavy Jakub Svoboda.

Hokejisté Přerova (v modrém) porazili Vrchlabí. Jakub Svoboda
Musím pořád střílet, ví Jakub Svoboda. Proč nezůstal na děkovačku?

Ve druhé třetině ale Vrchlabí srovnalo a s tímhle nic nemohl dělat ani vynikající Klimeš. V přesilovce se z první dokonale trefil Tomáš Kaut.

Rozhodující gól obstaral ve 31. minutě po pěkné kombinaci první formace obránce Robert Černý.

Hosté poté ve třetí třetině hodně kousali a od srovnání je dělily milimetry. Přesněji tedy Lukáš Klimeš. Ten předvedl osudový zákrok utkání proti Pavlu Mrňovi, na kterého se smála naprosto prázdná brána. Kde se vzal, tu se vzal domácí brankář.

„Dostal to tam z kruhu do prázdné brány. Já jsem trošku zaspal na tu nahrávku, klekl jsem o něco dřív. Pak už jsem se tam jen roztáhl a dělal, co jsem mohl, aby mě to třeba trefilo. Dneska se to povedlo,“ oddechl si Lukáš Klimeš.

Zubři si pak vedení pohlídali, na 3:1 upravil po brejku Jan Süss.

„Mám radost z vítězství i z toho, že si můžeme s klukama takhle vzájemně pomoct. Ať už já jim, nebo mančaft mně, že si můžu někde zachytat a třeba si zvednout sebevědomí,“ připomněl Klimeš fakt, že v Kometě zatím má k ideálním číslům i výsledkům daleko. Ve čtyřech zápasech se zatím drží na průměru 4,08 inkasované branky na zápas s úspěšností 87,7 procenta.

Proti Vrchlabí chytil třicet střel a úspěšnost tak zaznamenal 96,77 %. Při absenci Michaela Petráska jednoznačně dokonalá náhrada pro Přerov.

Fotbalisté Kozlovic (ve žlutém) proti Tatranu Všechovice. Lukáš Kaďorek proměňuje penaltu.
Vymyšlená penalta i osm gólů za poločas. Kozli se šetřili před derby

HC Zubr Přerov – HC Stadion Vrchlabí 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 19. Jakub Svoboda (Hrabal, Kratochvil), 31. Černý (Pšurný, Doležal), 60. Süss (Doležal, Seemann) – 23. Kaut (Urban, Pochobradský). Rozhodčí: Horák, Vrba – Blažek, Vašíček. Vyloučení: 8:7. Využití: 0:1. Diváci: 602.

Přerov: Klimeš – Hrabal, Černý, Hamrlík, Kubeš, Seemann, Krisl, Fencl – Süss, Pšurný, Doležal – Jakub Svoboda, Kratochvil, Jan Svoboda – Novák, Dvořák, M. Svoboda – Šoustal, Král, Herman. Trenér: Vladimír Kočara.

Vrchlabí: Štěpánek – Jelínek, Linhart, Oliva, Kajínek, Nedbal, Voženílek, Kynčl – Heřman, Kaut, Matýs – Zeman, Chrtek, Pochobradský – Mrňa, Urban, Chalupa – Costa, Herčík, Kaplan. Trenéři: Petr Hlaváč, Martin Koudelka.