Kromě modré a žluté tak Přerované vyrazí do boje také s oranžovou barvou. „Realizačním tým si na své oblečení připne oranžové stužky. Kapitán MEO navíc nastoupí v dresu s oranžovým rukávem, na kterém bude symbol Nadačního fondu Kapka naděje. Dres následně poputuje do dobročinné aukce,“ píše se v oficiální tiskové zprávě.

Fanoušci Zubrů už na sociálních sítích mohli vidět Tomáše Doležala s kapitánským céčkem a oranžovým rukávem. Mohou také finančně přispět formou dárcovské SMS.

TŘEBÍČ ZASTAVILA ZRANĚNÍ

Nejvíc ale příznivce MEO bude zajímat výsledek důležité bitvy. Oba týmy totiž pomýšlí na první čtyřku po základní části a tím i přímou účast v play-off.

Právě Horáci díky parádní osmizápasové sérii výher hájí čtvrté místo tabulky. Šestí Zubři ale ztrácejí pouhé dva body a rádi by zopakovali výsledek z 12. prosince. Třebíč doma porazili 4:0, k výhře tehdy ale hodně pomohl Lukáš Klimeš v bráně. Byla to lekce z produktivity.

Horácká Slavia v následujících 11 utkáních nasbírala úctyhodných 26 bodů. Až poslední dva duely (s Kladnem prohra 2:3 po nájezdech, s Fýdkem 1:3) se Třebíči nepodařily podle představ.

Na vině byla mimo jiné zranění některých hráčů. Proti Frýdku-Místku museli Horáci improvizovat, chyběli důležití hráči jako jsou nejproduktivnější obránce Jakub Stehlík, Lukáš Zukal či Radim Ferda. Hlavně absence v defenzivě by mohli Zubři zkusit využít.

„Ostatní hráči kromě koncovky poslední zápas odmakali. Budeme si se sestavou muset poradit i v sobotním utkání s Přerovem,“ hlásil trenér Třebíče Jaroslav Barvíř.

Zubři stále postrádají kapitána Jiřího Krisla, Jakub Svoboda aktuálně nastupuje v extraligovém Zlíně, otazník stále visí nad prvním startem Michaela Petráska od návratu na Hanou.

Sobotní duel je na programu v Třebíči od 16.30. V rámci projektu O Kapku lepší hokej pak vybraní hráči v úterý 9. února A-týmu darují krev na Hematologicko–transfuzním oddělení Nemocnice AGEL Přerov.