Důležitým faktorem výhry nad sešívanými byl také výkon pardubického gólmana Kloučka, který si připsal osmý start v Chance lize. Kromě něj nechyběla v přerovské sestavě další posila z extraligy, zlínský Michal Popelka.

A byl to právě navrátilec z krátké návštěvy Jihlavy Popelka, kdo z rohu krásně našel Marka Sikoru mezi kruhy. Přerovský útočník poslal Zubry do vedení, které však nemělo dlouhé trvání. Po půlminutě srovnal teprve osmnáctiletý Jaroslav Brož.

„Měli jsme dobrý nástup do utkání, ten jsme bohužel nevyužili a museli jsme celý zápas znovu dotahovat, což je vždy velice těžké,“ mrzelo Miloše Říhu mladšího, trenéra Slavie.

Stejně jako v předešlém utkání proti Jihlavě zafungovala Přerovanům bratrská spolupráce Šimona a Matouše Kratochvilových. Chvíli před koncem první třetiny se Matouš pěkně protáhl podél levého mantinelu a ideálně přihrál Šimonovi, jehož zakončení nemělo chybu. Zubři šli do důležitého vedení a konečně také využili přesilovou hru.

Po gólu do šatny navíc přidali i ránu ze šatny. Po 32 vteřinách prostředního dějství zvýšil na 3:1 přesnou střelou Vojtěch Tomi a Slavia už dokázala pouze snížit zásluhou Filipa Vlčka.

„Už v první třetině jsme se prezentovali aktivní hrou a odskočili jsme soupeři ve skóre. Ve druhé třetině jsme nevyužili šanci na rozhodnutí a celý zápas to zdramatizovalo,“ věděl přerovský kouč Petr Dočkal. „Všichni podali dobrý výkon, zejména brankář Milan Klouček. Velký dík patří také fanouškům, kteří dorazili v hojném počtu,“ zmínil.

Zubři ustáli i závěrečný tlak soupeře a upevnili si postavení v elitní osmičce tabulky. V pondělním 33. kole soutěže mají přerovští hokejisté volno.

Hokejisté Přerova (ve žlutém) v domácím utkání s HC Dukla Jihlava (2:4)
Zubři potrápili vedoucí Jihlavu. Škoda nevyužitých šancí

HC Slavia Praha – HC Zubr Přerov 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 9. Brož (Barák), 40. Vlček (Duda, Hrdinka) – 8. Sikora (Popelka, Novotný), 20. Š. Kratochvil (M. Kratochvil), 21. Tomi. Rozhodčí: Luczków, Grech – Kotlík, Doležal. Vyloučení: 6:7, navíc Sýkora (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 0:1. Diváci: 1226.
Slavia: Honzík – Duda, Novák, Drtina, Hrdinka, Barák, Hejda, Steinocher – Krejčík, Šagát, Ondráček – Šmerha, Kverka, Kubica – Brož, Vlček, Veselý – Heldák, Kohút, Furch. Trenér: Miloš Říha mladší.
Přerov: Klouček – Zbořil, Novotný, Malina, Čáp, Pala, Černý, Pohl – Sikora, Pšurný, Popelka – Doležal, Sýkora, Tomi – Goiš, Hejcman, M. Kratochvil – Procházka, Š. Kratochvil. Trenéři: Kamil Přecechtěl, Petr Dočkal.