Už je vše před blížícím se šampionátem připraveno?

Dá se říct, že ano. Poslední věcí, kterou jsme v týdnu řešili byla příprava místnosti pro dopingovou kontrolu. Vyvěšovali jsme vlajky a zkoušeli i hymny. Už to byly jen poslední věci. Jsme na šampionát připraveni a těšíme se.

Bude k zápasům nějaký doprovodný program?

Před prvním zápasem turnaje proběhne slavnostní zahájení, které je naplánované ve 12.45. Bude nástup s vlajkami a o přestávce proběhne krasobruslařské vystoupení. Samozřejmě budou probíhat klasické doprovodné programy. Měli by se představit i naši starší žáci, kteří, byť na medaili nedosáhli, tak na mistrovství republiky se zaskvěli pátým místem.

V jednání byl i přímý televizní přenos zápasu z Přerova. Jaká je situace?

Je to všechno otevřená záležitost. Vše závisí na tom, jak bude probíhat play off extraligy mužů. Reálná je možnost sobotního přenosu závěrečného zápasu českého týmu s Dánskem v případě, že by obě série, jak mezi Spartou a Kometou Brno, tak i Zlínem a Třincem skončily. Jinak stabilně během pořadu Buly hokej živě budou v přestávkách živé vstupy ze zápasů.

V pátek 11. dubna je volný den. Všechny týmy tedy budou sbírat síly na sobotní vyvrcholení turnaje. Bude něco v MEO Aréně probíhat?

Samozřejmě, máme připraven doplňkový program. Od 18.15 proběhne přátelský zápas patnáctiletých dívek mezi Českou republikou a Maďarskem.

Zbývá tedy jen vaše oficiální pozvání…

Tak samozřejmě chtěl bych tímto všechny hokejové příznivce pozvat na zápasy, které se budou od neděle 6. dubna v MEO Aréně hrát. Je mi jasné, že ty termíny zápasů českého týmu nejsou zrovna optimální, ale chtěl bych diváky poprosit, aby přišli český tým podpořit. Co jsem se s holkami z týmu bavil, tak všechny se těší na přerovskou kulisu. Některé si ji dobře pamatují z šampionátu osmnáctiletých, který jsme před dvěma roky spolupořádali.