Čtvrtý zápas série na domácím ledě se pro ně v prvních dvou třetinách vyvíjel špatně, Hodonín hrál velmi dobře takticky a držel si vypracované vedení. Za stavu 0:4 už Přerov ve třetí třetině neměl co ztratit, pustil se do soupeře hlava nehlava a fanouškům připravil ještě nádherných dvacet minut letošní sezony. Tři pěkné góly udělaly ze zápasu krásný dramatický závěr, a při troše štěstí mohl Přerov přidat i o jeden přesný zásah více. Po výsledku 3:6 ale nakonec Hodonín získal třetí výhru v sérii a postoupil do finále. Zubrům ovšem patří za sezonu velké poděkování.

Semifinálová série nabídla ve všech čtyřech zápasech pěknou podívanou. Na ledě se střídal jeden tvrdý střet za druhým, obě družstva zdobila úžasná bojovnost a návštěvy na zápasech neklesaly pod hranici dvou tisíc diváků.

Začátek se opět nepovedl

Zubři museli v sobotním čtvrtém utkání semifinálové série odvracet mečbol Hodonína, znovu však ale nedokázali přežít úvodní tlak Drtičů. Podruhé v řadě velmi rychle prohrávali o dvě branky. „Začátek zápasu se nám bohužel nepovedl a opět jsme rychle prohrávali 0:2. Od tohoto stavu hrál soupeř velice dobře, chytře, nenutil se, a my jsme se naopak nebyli schopni dostat do tempa a toho správného rytmu,“ prozradil trenér Oslizlo.

Když loučení, tak se vší parádou

Podobná hra Zubrů pokračovala také ve druhé třetině a po dalších dvou gólech v Tihlářově svatyni už bylo jasné, že za stavu 0:4 dělí Přerov od konce letošní sezony malý kousek. Možná někteří diváci už sledování zápasu po dvou nevydařených třetinách vzdali, to ale přišli o neuvěřitelné drama, které přerovští hokejisté dokázali svým fanouškům ještě nabídnout. „Před třetí třetinou jsme si v kabině říkali, že pokud to má být poslední utkání sezony, tak se rozloučíme se vší parádou. A taky to tak dopadlo. Nechtěli jsme tu poslední třetinu za stavu 0:4 jen tak na ledě odklouzat,“ tvrdil Oslizlo.

Zubrům hodně pomohl na začátku poslední periody rychlý gól z přesilovky a poté přidali ještě další dva. Z 0:4 to bylo rázem 3:4 a Hodonín byl pod obrovským tlakem! „Chtěli jsme ve třetí třetině nechat na ledě všechno. Napadaly nám tam tři góly, ale pak už to nešlo,“ popisuje Oslizlo hodně dramatickou koncovku zápasu.

Konečný stav semifinálové série tedy zní 3:1 pro Hodonín. Drtiči si tak v letošní sezoně zahrají finále východní skupiny druhé ligy. „Nedá se nic dělat. Soupeři musíme pogratulovat k postupu,“ pokračoval Oslizlo v pozápasovém rozhovoru.

Soupeř na lopatě

U některých fanoušků přerovského hokeje možná ještě převládají pocity zklamání z porážky v sérii. Zubři ale soupeře během čtyř zápasů pořádně potrápili. „Hodně lidí nám před začátkem série nevěřilo. Mysleli si, že Hodonín bude suverénní a porazí nás lehce 3:0 na zápasy. Kdybychom ve třetím utkání měli štěstí v nájezdech, tak série třeba mohla dopadnout úplně jinak. Na nějaké kdyby se ale v hokeji nehraje,“ říká přerovský kouč.

Bůhví, jak by vůbec celé semifinále skončilo, kdyby se v Hodoníně při nájezdech usmálo štěstí na Zubry. „Tam jsme měli soupeře, jak se říká, na lopatě. Už během toho zápasu jsme měli dost šancí, které jsme neproměnili,“ vzpomíná trenér Oslizlo na třetí utkání, které po obrovské a vyčerpávající bitvě rozhodovaly až nájezdy.

Chtěli jsme ještě dál

Zubři ale v letošní sezoně jasně všech příznivcům hokeje ukázali, že mezi druholigovou elitu jednoznačně patří. Po loňském nezdaru, který zapříčinil obrovský počet zranění, se letos diváci dočkali řady krásných hokejových momentů.

„Rozhodně se nemáme za co stydět. Odvedli jsme kus dobré práce, přilákali jsme spoustu diváků na opravený stadion a hráli jsme dobrý hokej. Chtěli jsme samozřejmě dojít v play-off ještě dál, ale postoupit mohl jen jeden. Odcházíme se vztyčenou hlavou,“ dodává hlavní trenér HC ZUBR Přerov Lubomír Oslizlo.

Aleš Novotný