Čtenáři na webu Přerovského deníku zvolili Zubrem měsíce října obránce Jakuba Ference.

Ten během pro přerovské hokejisty mimořádně úspěšného období kromě svého tradičního příspěvku defenzivě přidal tři góly a čtyři asistence. Spokojen je však hlavně s týmovým výkonem.

„Všichni šlapali na tréninku i v zápasech. Byla otázka času, kdy začneme sbírat body," myslí si dvoumetrový odchovanec Zubrů.

V anketě o Zubra měsíce hlasovalo přes tisíc fanoušků. Co říkáte na vaši výhru?
Je to super, vážím si toho hrozně moc (usmívá se). Jsem rád, že se moje výkony v říjnu líbily, snad na to navážu i v dalších měsících. Určitě to byla práce celé pětky, protože se nám s klukama dařilo.

Sledoval jste průběh hlasování?
Právě jsem to vůbec nesledoval. Vím, že vloni něco podobného jelo na stránkách klubu, takže určitě máme Zubra měsíce i v pokutovém řádu. Ale letos jsem si říkal, že nevím, co místo toho budu psát, takže si to rovnou napíšu (usmívá se).

No, minulý měsíc vyhrál Vlastimil Dostálek a vy jste pokladníkem. Jde to ale ještě zpětně připsat?
Takže ještě zpětně Dastymu. Děkuju za připomenutí, musím to odteď sledovat víc. Já si tam nadělím asi nějaké dvě stovečky. Dastymu taky (směje se).

Je někdo ze spoluhráčů, komu byste vy ocenění za nejlepšího hráče října věnoval?
Tam šlapali všichni. Měli jsme i dlouhou šňůru vítězných zápasů. Když se někomu nedařilo, tak to za něj hned zatáhli ostatní. Takže šlo o celý tým, neměli jsme podle mě jednotlivce, který by to táhl.

Co podle vás stojí za tím, že říjen byl pro Přerov tak úspěšný?
Ani nevím. Hlavně jsme makali, měli jsme výborný přístup na tréninku i v zápasech. Na každé utkání jsme se těšili, ať už to bylo doma nebo venku. Když už jsme prohráli, tak těsně (se Slavií 5:4 po sam. nájezdech, pozn. red.) a nikdo nás nepřehrál. Až na tu Třebíč (prohra 1:4, pozn. red.). Tam jsme prohráli ale taky hlavně kvůli vlastním chybám. Byla jen otázka času, kdy začneme sbírat body. To se pak promítlo v pěti vyhraných zápasech po sobě. Takže myslím, že to bylo hlavně týmovou hrou a tím, že nás ten hokej bavil.

Takovým vrcholem možná byla výhra 4:0 nad Kladnem, kdy jste otvíral skóre zápasu, souhlasíte?
Ta úspěšná série začala s Havířovem. Vlastně stejně jako minulý rok. A určitě, když porazíte tým jako Kladno, tak vám to zvedne sebevědomí. My jsme ho doma do ničeho nepustili, bylo to super.

S čím půjdete do dalšího období?
Zase sbírat bod po bodu, zápas od zápasu se připravovat. V tabulce jsme teď poskočili nahoru, tak si toho hlavně musíme vážit. Chceme bavit lidi hokejem, to je nejdůležitější. No a s pokorou teď jít do dalších zápasů.

Nebojíte se trošku marodky? Přišli jste o nejproduktiv­nějšího hráče Romana Pšurného, minulý zápas nedohrál Milan Procházka…
Zranil se nám Roman, ale vrátil se Tomáš z marodky. Je to centr za centra, ale je pravda, že jsme ještě nehráli v plné sestavě. Nicméně jde vidět, že sílu v týmu máme.

Nyní vás čekají nevyzpytatelné Benátky. Je to tabulkový soused, takže zápas o šest bodů?
To je pravda. Tam bude záležet, koho jim pošlou z farem, protože už zase začíná extraliga. Nikdy u nich nevíte, co proti vám vlastně vyjede. Je to bruslivý soupeř, který na nás bude chtít vlétnout. Takže asi přečkat začátek a musíme to pak zvládnout bojovností.