Nakonec ale museli nepříznivý stav dotahovat v posledních minutách třetího dějství, stejně jako před třemi měsíci. V závěru středečního souboje slavila úspěch obrovská bojovnost Zubrů a střelba ze všech možných pozic. Jak nakonec viděl utkání v Opavě lodivod přerovského týmu Lubomír Oslizlo?

Z Opavy jste nakonec přivezli výhru v prodloužení, jak tedy hodnotíte utkání?
Kdybychom si z Opavy neodvezli žádný bod, tak bych byl opravdu hodně naštvaný. Měl jsem z toho tentokrát trochu strach, protože Opava měla sérii sedmi výher v řadě. To už je hodně velká šňůra úspěchů a očekával jsem, že soupeř bude, jak se říká v laufu. Nechtěl bych nějak snižovat kvalitu Opavy, ale po tom, co tentokrát předvedla, by byla obrovská škoda, kdybychom tady nebodovali.

Už podruhé jste v letošní sezoně museli v Opavě v závěru dotahovat skóre a opět se nakonec zrodila výhra v prodloužení …
Za ty dva body z Opavy jsme spokojení. Dvě třetiny jsme nehráli to, co jsme chtěli. Až v té třetí třetině se to nakonec zlepšilo. I když jsme prohrávali, tak se nám stav zápasu podařilo vyrovnat a v prodloužení jsme to definitivně zlomili. Na tu naši předvedenou hru jsou dva body dobré.

Ve třetí třetině byla na hráčích vidět opravdu velká bojovnost, ke které se přidala i častější střelba. Ta během prvních dvou třetin dost chyběla, souhlasíte?
Je to tak. První dvě třetiny byly z naší strany skoro bez střelby. Hráli jsme několikrát přesilovku a skoro jsme ani pořádně nevystřelili. To prostě musíme do dalších zápasů zlepšit. Před třetí třetinou jsme si v kabině řekli, že Opavě ty body tady prostě nenecháme a minimálně dva si odvezeme domů. Jsem moc rád, že se nám to nakonec podařilo.

Na poslední třetinu jste také trochu upravil třetí útočnou formaci, co vás k tomu vedlo?
Ta naše třetí lajna se nám v posledních zápasech moc nezdála, tak jsme do ní na utkání s Valmezem místo Goiše a Coufala dali Koláře a Martináka. Těm se ale dnes první dvě třetiny moc nepovedly, takže jsme tam zase vrátili ty dva, abychom to trochu oživili.

Premiéru v přerovském dresu má za sebou brankář Libor Kašík. Jaký na vás udělal dojem?
Já si myslím, že jsme udělali velmi dobrý tah. Sice jsme chtěli z Frýdku-Místku získat brankáře Lukáše Šrámka, ale to nám nakonec nevyšlo. Libora jsme potřebovali vidět nejen na tréninku, ale také jsme chtěli vědět, jak se osvědčí v zápasu. Postavil se k tomu čelem a utkání odchytal velmi dobře.

Na úterní tiskovce jste zmínil, že Nový Jičín je hodně nepříjemný tým a právě v sobotu s ním doma změříte síly …
My se musíme hlavně všichni vrátit k jednoduchosti. Chce to začít z vypracovaných šancí dávat góly. Za poslední tři zápasy jsme dali jen čtyři góly, a to je hodně málo. Na zlepšení produktivity musíme začít tvrdě pracovat.

Aleš Novotný