„Byl jsem takový jiný, trošku možná ukonejšený a myslel jsem, že to přijde samo. Teď před play-off jsem začal zase dělat to, co předtím, začal jsem makat," prozradil v rozhovoru pro Deník.

Máte za sebou první dvojzápas play-off. Tak v čem se ty souboje lišily od základní části?
Oproti čtyřem zápasům základní části to bylo něco jiného. Je to přeci jen play-off a Motor má jiné ambice, chce postoupit. My mu ale nedáme nic zadarmo, chceme přes něj přejít. Budeme hrát svou hru, která fungovala v úterý a v základní části. Musíme se ještě víc připravit, máme dva zápasy doma a musíme to tady urvat a jet do Budějovic za stavu 3:1.

První zápas to ale hrubě nevyšlo, proč?
Myslím si, že jsme byli trošku uspokojeni z těch našich čtyř předešlých výher. Navíc jsme byli hlavami pořád někde jinde. Po první třetině se zdálo, že to bude ještě dobré, ale ve druhé třetině nás začali totálně přehrávat asi úplně ve všem. Výsledek mluvil za vše.

Druhý duel byl už o něčem jiném, kde jste všude museli přidat?
Rozhodlo hlavně srdíčko. Pondělní zápas jsme hodili za hlavu. Šli jsme do toho jako tým, jeden za druhého v obraně. Ti kluci, co chodili na oslabení, zaslouží velký dík. To samé Lukáš Klimeš, který nás podržel. Bojovali jsme, řezali jsme je, oni pak měli trošku strach něco hrát. Zaplaťpánbůh, že jsme v prodloužení rozhodli.

Co rozhodčí pískne, nikdo nemůže změnit

Rozhodčí rozdal dvaatřicet vyloučení a tři osobní tresty, co na to říkáte?
Já tohle nějak komentovat nechci, je to na zvážení jiných lidí. Ale samozřejmě je to play-off, takže některé zákroky se dají pustit, protože je to tvrdší. Je to vrchol sezony, kdy jde o všechno. Co ale rozhodčí pískne, tak nikdo nemůže změnit, musíme sednout na trestnou, respektovat to, ubránit a jít znova do zápasu.

Dá se říct, že jste si v pěti moc nezahráli, zažil jste už něco podobného?
Zažil, vlastně minulý rok. Ve finále play-off ve Vsetíně jsme taky byli pořád ve čtyřech. To tak prostě bývá, týmy, co hrají doma, potřebují vyhrát a jdou jim naproti všechny další faktory. Včera se to štěstí otočilo k nám a bylo to takové malé zadostiučinění.

Vy jste se do včerejška dlouho střelecky trápil. Pro útočníka vašeho typu asi nic příjemného…
Samozřejmě. Bylo to tím přechodem, byl jsem nějakou dobu v Brně, pak jsem se vrátil zpátky a nechtělo mi to tam padat. Na nic se nevymlouvám. Byl jsem takový jiný, trošku možná ukonejšený a myslel jsem, že to přijde samo. Teď před play-off jsem začal zase dělat to, co předtím, začal jsem makat. Díkybohu ty góly začaly padat v pravou chvíli a mohl jsem pomoci týmu.

Dá se tedy říct, že po první trefě to z vás konečně spadlo?
Spadlo to ze mě hodně. Tři zápasy předtím jsem měl spoustu gólových šancí, ale nechtělo to tam spadnout. Včera jsem dal z první střely gól, pak to tam napadalo, jsem za to strašně rád.

V prodloužení to byla hodně šťastná trefa

Hattrick jste završil v prodloužení vítězným gólem, jak to tam prošlo?
V tom prodloužení to byla hodně šťastná trefa (směje se). Jeli jsme tři na dva, dostal jsem to od Kuby Grofa, puk mi ještě skočil a ležel mi tam obránce. Snažil jsem se to hodit na bránu. Bláha (gólman Motoru, pozn. red.) naštěstí udělal takovou hrubku, že nechal beton nad ledem a tudy to proklouzlo (usmívá se).

Vypsal vám pokladník Jakub Ferenc už nějaký příspěvek do kasičky?
Buď to bude svačinka, nebo basička, nebo tam budu mít nějakou pěknou mastnou pokutu (směje se).

Série se stěhuje do Přerova, očekáváte přeci jen trošku jiný hokej?
Určitě to bude jiné, protože máme menší hřiště. To pro nás bude lepší, protože je můžeme víc řezat, což oni nemají rádi. Zase tady budou naši fanoušci, kteří udělají peklo. Budeme tady mít určitě o hodně lepší zázemí. Musíme dvakrát vyhrát.

Takticky se budete držet své typické jednoduché hry?
Musíme se držet naší hry, co nás zdobí celou sezonu. Agresivita, dohrávání, přímočaré akce, to je to, co soupeři neměli rádi. Včera jsme to taky začali hrát. Pokud do toho dáme ještě i to naše přerovské srdíčko, tak to bude dobré.

Váš protivník Lukáš Žálčík si stěžoval, že to, co předvádíte, je vesnický hokej, že provokujete a nic jiného ani neumíte. Chcete na to reagovat?
Vím, co to je za kluka a vím, kde předtím hrál. Bylo to v Šumperku a nemyslím si, že Šumperk hraje nějaký krásný technický hokej. Takže zrovna od něj jsem to nečekal. Ale budiž, hraje za Budějovice, já ho respektuji. Je to jeho názor na náš hokej. Náš hokej nám včera přinesl ovoce a myslím si, že to řekl v emocích, možná to nemyslel vážně.

Máte nějaký vzkaz pro čtenáře?
Chtěl bych hlavně poděkovat fanouškům, co do Budějovic jeli. Vzali si volno v práci a jeli nás podpořit tři sta kilometrů na oba zápasy. I když jsme v pondělí vysoko prohráli, tak nám stále věřili a pomohli k tomu, že jsme ten bod včera udělali.