V posledním utkání základní části dvěma góly a asistencí táhl výhru nad Motorem, při své reprezentační premiéře mezi „devatenáctkami“ zase dvěma brankami skolil Švýcary a stal se hráčem utkání. Mezitím ještě stihl pomoci i přerovskému dorostu, jak jinak než gólem a asistencí v důležité bitvě s Porubou.

„Bylo to hodně náročné, to je pravda. Ale já na to musím být zvyklý. Jsem mladý a musím tady odevzdávat maximum. Fyzičku nějak dohoním v letní přípravě,“ usmívá se nadějný forvard, který proti Budějovicím vůbec poprvé mezi muži zaznamenal dvě branky v jednom utkání.

„Při první tam byla střela od modré, odrazilo se to od zadního mantinelu a já jsem se to jen z otočky snažil hodit před bránu, se štěstím to tam spadlo. Při druhém Gagoš vystřelil, jenom jsem to dorazil,“ popsal „Navrc“ své trefy.

Právě díky nim se Zubři ve druhé třetině dostali do klíčového dvoubrankového vedení. Nakonec si došli pro výhru 5:3, hlavně však pro cennou a důležitou injekci sebevědomí před play-off.

„První třetina nebyla v naší režii, tam jsme byli všude o krok později. Tak jsme si pak v kabině řekli, že musíme zlepšit důraz a všude být o krok napřed, to se povedlo a vyhráli jsme,“ ohlížel se přerovský mladík za závěrečným duelem základní části.

CHCEME DO SEMIFINÁLE

Teď už jej se spoluhráči čeká tolik očekávané play-off proti nepříliš oblíbenému soupeři – pražské Slavii.

„Jsme rádi, že v play-off vůbec jsme, to je naše priorita. Slavia je hodně nepříjemná, bruslivá, hodně to dohrává, nemáme s ní moc dobrou bilanci. Ale každé play-off je jiné, my do toho dáme sto procent. Chceme postoupit do semifinále,“ má jasno Jakub Navrátil.

Útočník netajil, že víc si pro čtvrtfinále přál Rytíře. „Přáli jsme si Kladno, to byl pro nás nejlepší soupeř, hraje se nám proti němu dobře. Myslím, že to nebylo ani kvůli Jaromíru Jágrovi,“ přiznává autor čtrnácti kanadských bodů v této sezoně WSM ligy.

Šanci na historický postup do semifinále ovšem Zubři mají největší v novodobé historii. „Když tam urveme jedno vítězství, bude to výhoda, hrajeme pak doma. Ten soupeř je nepříjemný, ale my jsme od druhé třetiny s Budějovicemi taky začali hrát bojovně a zarputile, dali nějaké góly, vyplatilo se to. S tím bychom měli jít do čtvrtfinále,“ kalkuluje hráč s číslem 88.

REPRE? VZALI MĚ TAM V POHODĚ

Sám formu načasoval na jedničku.

„Je to možné, ale jsem radši, že jsme zvládli zápas před play-off. To je pro nás důležitější,“ usmíval se Navrátil, který od 14. do 18. února poprvé reprezentoval Českou republiku na Turnaji pěti. Ve výběru hráčů do 19 let se neztratil ani mezi Martinem Nečasem, Jakubem Galvasem, Martinem Kautem a dalšími.

„Bylo to hodně specifické. Možná jsem nevěděl, co od toho čekat, ale myslím, že jsem se s tím vypořádal dobře. My se s klukama známe. Hrajeme proti sobě od malička, vzali mě v pohodě,“ prozradil Jakub Navrátil, který na mezinárodní akci zaznamenal čtyři góly ve čtyřech utkáních. K tomu přidal jednu asistenci.

Rozpis utkání série Slavia – Přerov: ČF 1: Slavia – Přerov (úterý 18.00)
ČF 2: Slavia – Přerov (středa 18.00)
ČF 3: Přerov – Slavia (sobota 17.00)
ČF 4: Přerov – Slavia (neděle 17.00)
ČF 5: Slavia – Přerov (úterý 6. 3. 18.00)
ČF 6: Přerov – Slavia (čtvrtek 8. 3. 18.00)
ČF 7: Slavia – Přerov (sobota 10. 3. 17.30)
*Hraje se na čtyři vítězná utkání.