Po nečekané výhře nad možná nejkvalitnějším týmem WSM ligy Českými Budějovicemi mu patří čtvrtá příčka, pouhý bod za Kladnem a Motorem, tři body za první Slavií. Člen elitní desítky kanadského bodování ligy sice tentokrát vyšel bodově naprázdno, jeho přítomnost na ledě ale byla opět cítit.

„Musím za sebe říct, že jsem si to užil. Rozhodně se mi hraje lépe s týmy, které hrají hokej. Je to i lepší pro diváka než přetahovaná v rohu o puk. Jsem moc rád za tři body," řekl po utkání Roman Pšurný.

Začátek skvělé bitvy byl v režii Motoru, respekt z kvality soupeře byl přeci jen na Zubrech znát. Pak už ale domácí ukázali, že v MEO Aréně to nikdo nebude mít jednoduché.

„Trošku jsme do toho zápasu vstoupili ustrašeně. První půlka první třetiny nebyla ideální. Pak jsme se do toho dostali, hnali nás dopředu skvělí diváci a ještě, že máme Sikiho (Marka Sikoru, pozn. red.), který ví, kdy se má vyfaulovat, a tím nás nakopnul," připomněl devětadvacetiletý forvard důležitost první branky v oslabení.

On sám přehnaný respekt ze soupeře necítil.

„Ode mě určitě žádný přehnaný respekt nebyl, protihráče jsem dobře znal. Od některých našich kluků to tam možná zezačátku bylo, Šimby (Juraj Šimboch, pozn. red.) nás tam párkrát podržel. Myslím, že druhou a třetí třetinu jsme odehráli tak, jak jsme chtěli. I když Budějovice jsou skvělý mančaft, tak si myslím, že dnes jsme je předčili obětavostí a bojovností," vyzdvihl rozdílový faktor středečního večera.

Utkání pro něj bylo speciální. V dresu Budějovic strávil tři sezony, právě odtud přišel minulý ročník do extraligových Karlových Varů, ze kterých si to letos namířil k Zubrům. Se svými zkušenostmi se ale jakýmkoliv vyhroceným emocím v pohodě vyhnul.

„To už mám za sebou. Už mám něco odehráno. Ve spoustě mančaftů v první lize i extralize jsem nastupoval proti hráčům, se kterými jsem hrával. Jen s Davidem Kuchejdou se bavíme dodneška a jsme v kontaktu, tak jsme se trošku popichovali a určitě si zavoláme," prozradil odchovanec zlínského hokeje.

A teď Kladno

Již v sobotu od 17 hodin čeká Zubry další zvučný soupeř. Do Přerova zavítá Jágrovo Kladno, které také vyjede na led MEO Arény v roli favorita. V tabulce má ovšem před Hanáky náskok pouhého bodu.

„Bude to podobný zápas. Musíme k tomu přistoupit stejně – bez respektu k soupeři. Měli bychom hrát naši nátlakovou hru, kterou se tady snažíme předvádět. Určitě přijde hodně lidí, takže to zase bude svátek hokeje," těší se Roman Pšurný na poslední z dlouhé série čtyř domácích zápasů v řadě.