Oslovili jsme proto sportovního manažera klubu Pavla Sedláka a položili mu pár otázek.

Jak zatím hodnotíte účinkování družstev juniorů, staršího dorostu a mladšího dorostu v sezoně 2009/2010?
U těchto kategorií nám skončila základní část, kdy se rozdělovaly tabulky na dvě poloviny. Junioři pod vedením trenérů Málka a Dočkala skončili v té horní a zahrají si ve skupině o postup do extraligy juniorů. Starší dorostenci pod vedením trenérů Verlíka a Školouda se také kvalifikovali do finálové skupiny. Mladší dorost pod vedením trenérů Sedláka a Tomáše Běhala obsadili první místo po základní části a mají jako jediní reálnou šanci zkusit se probojovat do extraligy mladšího dorostu.

Takže sezonu u těchto kategorií můžeme zatím hodnotit jako úspěšnou…
Jednoznačně musím říct, že základní cíl, a to postup do finálových skupin, se povedl všem kategoriím, a to s dostatečným předstihem. Zatím můžeme tuto část sezony hodnotit kladně. V kategorii juniorů a staršího dorostu mohou trenéři zapracovávat mladší hokejisty, a to by se mělo odrazit v rozehranosti těchto hráčů v příští sezoně.

Vraťme se trošku podrobněji ke kategorii mladšího dorostu. Říkáte, že jako jediní mají reálnou šanci postoupit?
Družstva juniorů i staršího dorostu musí nejdříve vybojovat první místo a pak přes baráž je možný postup do extraligy. U mladšího dorostu je tato cesta jednodušší – vítěz postupuje přímo do extraligy.

Jak si tedy družstvo mladšího dorostu v zápasech doposud vedlo?
Ve skupině o jedenácti účastnících jsme po odehrání základní části na prvním místě s náskokem dvou bodů na Prostějov. Celkem jsme vyhráli třináct utkání, třikrát remizovali a čtyřikrát odešli poraženi. V celé soutěži jsme obdrželi nejméně branek.

Kdo tvoří kádr mladšího dorostu?
Jsou to brankáři Mánek, Loučka, Grigárek, obránci Tomiga, Mašíček, Běhal, Kundrátek, Štastný, Zbořil, Andrýsek, Duda a útočníci Šimon a Matouš Kratochvílovi, Gremlica, Rajnoch, Karola, Šnirc, Čelko, Novák, Zapletal, Václavíček, Němec, Perutka, Christov, Siegl, Fuksa.

Tímto ale samozřejmě sezona pro mladší dorost nekončí, čekají vás boje ve finálové skupině. Jak vysoko pomýšlíte?
Pomýšlíme na tu nejvyšší metu a tedy postup do extraligy mladšího dorostu. Kluci na to rozhodně mají a tento cíl by chtěli splnit. Uvažovali jsme i o posílení, ale nakonec jsme usoudili, že tento tým je dostatečně silný a jestliže kluci dokáží udržet herní morálku a budou se nám vyhýbat zranění, tak tento cíl není nereálný.