„Doufám, že se staví na radnici,“ zářil radostí přerovský primátor Petr Vrána, který nechyběl ve fanzóně na náměstí, kde oslavil obrovský úspěch se stovkami Přerovanů.

Jan Ščotka v dresu Prostějova
Bek pro finále Ščotka dával Zubrům gól v derby. Hrálo se mu ale špatně

„Úžasné, plné náměstí, jsem rád, že si to všichni užívají. Když jsem viděl, jak mají naši našlápnuto, rezervovali jsme si veškeré vybavení. Když jsme vyhráli ve čtvrtfinále s Amerikou, bylo jasné, že vše zrealizujeme,“ řekl Petr Vrána k organizaci jedinečného hokejového víkendu v centru města.

Ten přilákal i přespolní. „Je to super. Třeba ve Zlíně nic takového není. Neskutečná atmosféra, skvělý počin města,“ řekl Pavel Stehno z Prusinovic na Kroměřížsku, který neváhal razit cestu za jedinečným promítáním.

Užít si tak mohl zpěv české hymny a bouřlivé oslavy. Přerovem v nočních hodinách znělo troubení automobilů a pokřiky „Mistři, mistři!“

Přerovské Masarykovo náměstí se v sobotu odpoledne proměnilo ve fan zónu. Stovky lidí sem přišly povzbudit český hokejový tým, který suverénně porazil Švédy a svou fantastickou hrou si zajistil postup do finále na Mistrovství světa.
VIDEO: Kdo neskáče není Čech, hop, hop, hop! skandovalo přerovské náměstí