Poslední únorový den oslaví Michal Postava 21. narozeniny. Už nyní má ale o své nejbližší budoucnosti jasno. Před koncem základní části prodloužil smlouvu s přerovskými Zubry.

„Rozhodování nebylo dlouhé. I když jsem měl nabídky z jiných klubů, zvolil jsem pokračování v Přerově,“ uvedl Michal Postava pro klubový web.

Momentálně se jedná o třetího nejlepšího brankáře Chance ligy. Jeho úspěšnost zákroků je 93,18 procenta. V této sezoně naskočil již do 35 zápasů.

Hokejisté Zlína (žlutomodré dresy) hráli důležitý zápas s Přerovem.
Berani udolali šestý Přerov a udrželi šanci na postup do čtvrtfinále

Podle klubového webu měly mít o rodáka z Valašského Meziříčí zájem kluby z Tipsport extraligy či ze zahraničí. „Chci ale zůstat v Přerově a budu se snažit podávat takové výkony, abych mohl zabojovat o místo v některém z extraligových týmů,“ říká Postava.

Postava v sezoně zvládá složitou situaci. Začal ji totiž jako dvojka za Michalem Petráskem, kterého ale vyřadily vážné zdravotní problémy, kvůli kterým musel přerušit kariéru. Většina zodpovědnosti je tak právě na nové přerovské jedničce.

Skvělý zákrok Michala Postavy proti Zlínu:

„Tak náročnou sezonu jsem ještě neměl,“ přiznal bývalý reprezentant do dvaceti let, který má průměrný počet inkasovaných gólů na zápas 2,08.

„Kvůli zranění Petyho se Míša dostal do brány krátce po začátku sezony jako jednička. Myslím si, že potenciál, který v něm byl, beze zbytku naplnil. Ukázal, že Chance ligu chytat může, navíc nadstandardně. Pro nás to tedy byl jasný signál podepsat s ním smlouvu a jsme rádi, že jsme se dohodli. Měl sice opci na další sezonu, ale rozhodli jsme se podepsat novou smlouvu na dva roky. Je pro nás jednička i pro příští rok. Věříme, že bude pokračovat ve výkonech a ještě se dál zlepšovat,“ komentuje Postavův podpis na další dvě sezony Pavel Hanák, sportovní manažer Zubrů.