„Hrajeme s Prostějovem, pak se Vsetínem a na úplném konci roku máme ještě venku Porubu. Těším se, stát se může všechno. Budeme věřit, že se nastartujeme, třeba v derby jde výkon vždycky nahoru,“ věří Mikeska.

Zubři potřebují odčinit dvě poslední prohry s posledními týmy tabulky, které definitivně zlomily vaz bývalému hlavnímu kouči Robertu Svobodovi. Změna by mohla na přerovský zimní stadion přilákat v předvánočním čase i rekordní návštěvu sezony.

„Budeme se snažit uhrát dobré výsledky. Samozřejmě přijdou změny, například ve stylu hry,“ slibuje také bývalý elitní útočník Pardubic.

Moc času na razantní změny však neměl, s týmem je teprve od čtvrtka, v sobotu si navíc odskočil do Šumperku odkoučovat poslední utkání, aby splnil dohodu se svým bývalým druholigovým zaměstnavatelem.

„Každý trenér by chtěl mít na změny čas. My ho nemáme, ale s tím jsem počítal, nevadí. Budeme se co nejdřív snažit ukázat, že změny mohou fungovat,“ přeje si Mikeska.

„Chtěl bych, aby se mužstvo zlepšilo a na jednotlivých postech byl vidět progres. Ať už se bavíme o obráncích, o útočnících nebo o celkové souhře. Potřebujeme zjednodušit hru. Když si pomůžu tenisovou terminologií, viděl jsem v ní dost nevynucených chyb, které tam nepatří. Něco se budeme snažit zjednodušit, něco zase hodit do větší kombinace. Hlavně ale budeme chtít vyhrávat,“ řekl kouč v rozhovoru pro klubový web Zubrů.

Třetí bitva o Hanou aktuální sezony je na přerovském zimním stadionu na programu v pondělí od 17.30 a vysílat ji bude i kanál ČT sport Plus.

Videa z bitev o Hanou: 

Hokejové derby Přerov - Prostějov v únoru 2023 | Video: Deník/Ivan Němeček
Hokejové derby Přerov - Prostějov. Oslavy Jestřábů | Video: Deník/Ivan Němeček
Radost ze snížení Jestřábů a přerovská děkovačka po konci zápasu | Video: Deník/David Kubatík
Nepokoje v ochozech na derby Prostějov - Přerov | Video: DENÍK/Ivan Němeček