Na prsařské stovce si vytvořil osobák časem těsně nad 1:04 a v prsařském sprintu (50P) zastavil čas na hodnotě 28,83 s.

Na tradiční jarní mítink Velká cena Olomouce, který se plaval jako 49. ročník Memoriálu MUDr. Jana Opletala v plavání, zamířilo celé kvarteto zástupců Plavání Přerov. Kromě Míčka i junioři Adéla Přikrylová a Martin Skýpala či hostující navrátilec Lukáš Andráši.

Adéla Přikrylová byla přihlášena ke všem prsařským disciplínám a kratším kraulovým disciplínám. Dvakrát si posunula osobní maxima na nejkratším sprinterských tratí, nové rekordy mají hodnotu 30,68 s na 50 m volný způsob a 35,96 s na 50 m prsa, za brala 8. místo.

Martin Skýpala se popasoval se vstupem do sezony způsobem „přímo ze svahu“, ze svých čtyř startů zapsal dva osobní rekordy na kraulových tratích. Osobní rekord na 50 m volný způsob má hodnotu 27,48 s. Na stovce pak 59,89 s.

Sprinter Lukáš Andráši měl přihlášeno 5 startů, tři kraulové tratě (50VZ, 100VZ a 200VZ) a dvě krátké motýlové distance (50M a 100M). Nejlépe si vedl na 50M, kde obsadil 5. místo a svým výkonem ustanovil nový osobák v čase 26,47 s.

Boduje i nová přípravka

Plavání Přerov začíná budovat od základů také novou přípravku sportovního plavání, protože model bývalých sportovních tříd při základní škole je již minulostí. A přerovská přípravka má za sebou i první závody. A i když mělo jít spíš o výlet s partou dětí, tak Viktorie Kočí přivezla z druhých závodů hned dvě zlaté medaile.

close Dvě zlaté získala Viktorie Kočí. info Zdroj: Plavání Přerov zoom_in Dvě zlaté získala Viktorie Kočí.

„Máme zájem navázat na skvělé sportovní výsledky současných dospělých a juniorských přerovských plavců i plaveckých hvězd minulosti. To začíná u dětí, rádi bychom znovu vybudovali silný tým a naučili malé sportovce na sobě trpělivě pracovat,“ říká předseda spolku Tomáš Gadas.

Trénování se ujali dva bývalí reprezentanti, Pavel Lanč a Ondřej Kočí. „Dnes má naše plavecká přípravka šestnáct dětí. Za hlavní cíl jsme si stanovili naučit je správné technice jednotlivých plaveckých stylů. Chceme vytvořit i partu, která se na sebe bude těšit a zároveň dětem vštípit základy toho, že k dobrým výsledkům vede soustavná práce,“ říká Pavel Lanč.

Zdroj: Plavání Přerov