Celý listopad si tak budou pěstovat svůj knírek a střádat finanční prostředky, aby podpořili organizaci, která pomáhá zejména při prevenci rakoviny prostaty.

„Zapojili se opravdu všichni – celý A-tým, vedení, děti, ženy a ukázali jsme, že boj za mužské zdraví se nás velmi dotýká. Naše částka 12 499 korun putovala na konto Movemberu a 13. října byl předán jménem Movemberu a nadačního fondu Muži proti rakovině přístroj, který slouží ke zlepšení diagnostiky karcinomu prostaty," uvedla koordinátorka akce Martina Hrušková.

AKCI ODSTARTUJE ZÁPAS S MOTOREM

Akce sice začíná prvním listopadem, oficiálně však bude v přerovské MEO Aréně odstartována v sobotu 5. listopadu na utkání s Českými Budějovicemi.

„Po dlouhé době se fanouškům ukáže obránce Jakub Grof a bude oholen ve středovém kruhu," přiblížila Hrušková.

Na zápase proti Motoru navíc nebude chybět zakladatel Movemberu v České republice Marek Rejman, který vhodí čestné buly. I to je důkazem, že akce projektu Srdce Zubra mají celorepubliko­vý dosah.

KAŽDÝ MŮŽE POMOCI PŘEKONAT LOŇSKÝ VÝTĚŽEK

Hokejový klub by letos rád překonal vybranou sumu z loňska. A to dokonce hned dvakrát.

„Nedáváme si malé cíle, jsme přesvědčeni o tom, že naše iniciativa má velký smysl, a to nejen při osvětě, ale hlavně v přímé pomoci s bojem za mužské zdraví," má jasno koordinátorka zubřího Movemberu.

A jak mohou pomoct fanoušci a všichni ostatní?

Celý listopad se během domácích zápasů budou na přerovském zimním stadionu prodávat nalepovací knírky. Koupí jednoho z nich přispějete třiceti korunami na konto Movember Foundation.

Organizátoři navíc pro příznivce připravili i soutěž o nejlepší kníratou selfie. Ta poběží na facebookovém účtu HC Zubr Přerov, kde se zájemci dozví vše podstatné.

„Výherce bude mít možnost sledovat jedno utkání přímo ze střídačky v MEO Aréně, jako bonus prolomí předzápasové tabu a bude mít možnost nahlédnout do šatny A-týmu," prozradila závěrem Martina Hrušková.