Meo válí dál! Zubři šesti góly rozstříleli Havířov

Zubří pohoda pokračuje. Hokejisté Přerova zvládli středeční domácí utkání WSM ligy proti Havířovu na jedničku.

10.1.2018

Zubři (ve žlutém) proti HavířovuFoto: Deník/Jan Pořízek

Soupeři dali lekci z produktivity, patnáct minut před koncem vedli už 6:1. Azet už jen dvěma góly korigoval na konečných 6:3. O dvě branky domácích se postaral kapitán Tomáš Sýkora, dvakrát skóroval také navrátilec z extraligového Hradce Jan Berger.

„Jsme maximálně spokojeni se ziskem tří bodů a s výsledkem. Co se týká hry, tam už to bylo z naší strany horší,“ přiznal trenér Přerova Petr Dočkal.

Úvod duelu vůbec nenaznačoval, že by necelá dvoutisícovka diváků měla vidět devět branek. První šanci po vlažném rozjezdu měl Havířov až v 7. minutě, Baláž však na Klimeše nevyzrál. Zubři se osmělili o chvilku později po pěkné kličkované Pláška mladšího, střela však mířila do hostujícího gólmana Bláhy.

Zčistajasna se pak v obrovské šanci zjevil Milan Procházka, jeho střelu dorazil do sítě Jan Berger a oslavil svůj návrat do Přerova důležitou první trefou utkání. Ani druhá třetina totiž zpočátku nenabízela strhující podívanou.

Poté se ale na pravém křídle rozjel Šlahař a předložil ideální pas na Tomáše Sýkoru – 2:0. Ve formě hrající Jakub Šlahař se asi o dvě minuty později ve stejné situaci ocitl znova, tentokrát však vše řešil výbornou střelou do horního růžku, bylo to už 3:0.

VETERÁN PLÁŠEK VYHNAL BLÁHU Z BRÁNY

Neuběhla ani minuta a Karel Plášek starší tečoval Novotného ránu od modré. Zubři najednou po nikterak výrazném výkonu vedli 4:0 a havířovský Bláha šel z brány, nahradil jej Šimeček. Na druhé straně hostující střelce deptal vynikající Klimeš, který si poradil i s nevídanou situací tří na nikoho. Azet se dočkal v samotném závěru prostředního dějství, když se šikovně prosadil Vojtěch Tomi.

„Měli jsme tam výpadky a okýnka v obraně. Soupeř ne nadarmo teď porazil Kladno a začal vyhrávat. Ve druhé třetině nás podržel brankář, my jsme dnes vytěžili maximum z brejkových situací, na které jsme se chystali. Tam jsme si udělali rozdílový náskok,“ myslí si Dočkal.

Zubři v závěrečné dvacetiminutovce nenechali nic náhodě. Nejprve využil přesilovku Tomáš Sýkora, na 6:1 zvyšoval minutu poté Berger. Domácím se pak dvakrát nevyplatila přílišná bohorovnost, góly Tomiho a Lukáše Bednáře už však nic neřešily.

Parádní série Přerovanů tedy pokračuje. Zubři vyhráli dvanáct z posledních čtrnácti duelů, připsali si čtvrté vítězství v řadě a hlavně – bodově se dotáhli na třetí Kladno. Pátý Prostějov na ně ztrácí už sedm bodů. V dalším kole však Přerov čeká těžký boj na ledě lídra z Českých Budějovic.

„Pořád se díváme na tu osmičku. V hokeji je možné všechno. Teď se nám výsledkově daří, navíc se nám vyhýbají zranění. Samozřejmě vnímáme, jak na tom jsme, ale je před námi ještě celá čtvrtina. Chceme se udržet na příčkách, na nichž jsme, ale nic se pro nás nemění, cílem je play-off. Čím výše budeme, tím lépe pro diváky,“ uzavřel přerovský kouč.

HC Zubr Přerov – AZ Residomo Havířov 6:3 (1:0, 3:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 12. Berger (Procházka, Goiš), 32. Sýkora (Šlahař), 34. Šlahař (Sýkora, Doležal), 35. Plášek (Novotný, Goiš), 44. Sýkora (Šlahař, Malina), 45. Berger (Procházka, Goiš) – 40. Tomi (Matai, Havel), 52. Tomi, 52. Bednář (Kanko). Rozhodčí: Obadal, Přikryl – Bryška, Novák. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. Diváci: 1953.

Přerov: Klimeš – Malina, Chmelíř, Zbořil, Novotný, Pala, Horák, Padrnos – Doležal, Sýkora, Šlahař – Plášek, Pšurný, Plášek ml. – Procházka, Berger, Goiš – Dvořák, M. Kratochvíl, Navrátil. Trenéři: Kamil Přecechtěl, Petr Dočkal.

Havířov: Bláha (35. Šimeček) – Krisl, Drtil, Dudek, Luža, Havel, Chroboček – Kotala, Matai, Tomi – Maruna, Rác, Fronk – Kalus, Bednář, Kanko – Baláž, Pořízek, Gřeš – Cihlář. Trenér: Jiří Režnar.

Sportovní ples se ponese v duchu Olympijských her

Novou radní, která doplnila jedenáctičlennou městskou radu v Přerově po odchodu Radka Pospíšilíka ze strany Za prosperitu, je Hana Mazochová z ANO.
20

V městské radě usedne Hana Mazochová

Zeman, nebo Drahoš? Koho chcete vy? HLASUJTE

ANKETA / Tento pátek a sobotu si Češi zvolí svého prezidenta. Miloše Zemana a Jiřího Drahoše čekají tento týden ostré televizní debaty, pak přijde rozhodnutí. Koho na Pražském hradě chcete nyní vidět vy? Hlasujte v naší anketě.

Moře trávy, tři zahradníci za mřížemi a Drahoš i Pavlásek na Slovácku: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 22. ledna 2018.

Šofér uhýbal srážce, vletěl do plotu. Viník ujel

FOTO Z MÍSTA / Na nezodpovědnost jiného řidiče málem zaplatil zdravím šofér vozu peugeot, který havaroval v neděli dopoledne v obci Grymov.