O vítězství se výraznou měrou zasloužil také gólman Lukáš Klimeš, který předvedl bezchybný výkon, když pochytal všech 31 střel soupeře.

„Určitě jsem taky potřeboval trošku nakopnout. Zápasů, kdy jsem dostal hodně gólů bylo taky dost, takže jsem za to rád,“ přiznal čtyřiadvacetiletý gólman.

Jednoduchý zápas to však rozhodně nebyl. Jihlava, v jejímž dresu nenastoupil přerovský odchovanec Vlastimil Dostálek, hlavně v první třetině ukázala svou kvalitu.

„V létě, kdy je navíc taková porce tréninků, je těžký každý zápas. Řekli jsme si, že dneska budeme hrát to, co bychom chtěli hrát i v sezoně. A najednou jsme místo sedmi gólů nedostali žádný,“ pochvaloval si Lukáš Klimeš.

Úvodní dějství žádnou branku nenabídlo, ve druhé třetině však Zubři začali úřadovat a ujali se zaslouženého vedení 2:0.

„Začali jsme zodpovědně zezadu, v první třetině asi nebylo moc na co koukat. Od druhé třetiny kluci hráli dobře v útočném pásmu. Když chtějí, umí krásné věci a dávat krásné góly,“ ohlížel se přerovský brankář.

NOVÁ VÝSTROJ ZAČÍNÁ FUNGOVAT

Ve třetí třetině převaha domácích neustávala, pojistku na 3:0 přidal z protiútoku po Rachůnkově nabídce obránce Robert Černý. Také v exhibičních samostatných nájezdech byli úspěšnější Přerované. Lukáš Klimeš přitom od začátku přípravy na ledě trošku bojuje se zbrusu novou výstrojí.

„Ještě to není úplně optimální, ale kdo by nechtěl mít novou výstroj. Člověk nebyl čtyři nebo pět měsíců na ledě, navíc jsou tam nerozhýbané věci, nesedí to na kolena, lokty, máte zničené kotníky z nových bruslí, je to těžké. Ale už je to čtvrtý týden a je to lepší a lepší,“ vysvětloval Klimeš.

Ten pro novou sezonu vyměnil i tradiční čistě bílou masku za novou se zajímavými, mimo jiné i filmovými, motivy. „Vymyslel jsem si ji sám, návrh mi poslal pan Hošek z Kolína. Vybral jsem si motivy spojené s přerovským klubem, ale také s filmem Pulp Fiction. Je to můj nejoblíbenější film, navíc byl natočen v roce, kdy jsem se narodil. Sněhové vločky mají spojitost s mojí přítelkyní,“ popsal Lukáš Klimeš.

Hned ve středu Zubry čeká duel s Novými Zámky. Soupeř z nejvyšší slovenské soutěže si ve Zlíně vyšlápl na Berany a zvítězil 2:1.

HC Zubr Přerov – HC Dukla Jihlava 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 26. Doležal (Sýkora), 32. Goiš (Zbořil), 44. Černý (Rachůnek, Doležal). Rozhodčí: Kašík, Mikula – Lukš, Novotný. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 624.
Přerov: Klimeš – Malina, Černý, Novotný, Zbořil, Pala, Pohl, Šefl – Doležal, Sýkora, Rachůnek – Sikora, Pšurný, Šimeček – Goiš, Hejcman, Navrátil – Moučka. Trenéři: Kamil Přecechtěl, Petr Dočkal.
Jihlava: Lundström (43. Brož, 51. Lundström) – Štindl, Vála, Suchánek, Pospíchal, Mareš, Kajínek – Čachotský, Zeman, Harkabus – Pekr, Skořepa, Anděl – Čermák, Osmík, Půža. Trenér: Petr Vlk.