Za Zubry nemohli naskočit obránci Hrdinka s Kubešem ani útočníci Jan Svoboda, Süss a k nim po pondělním utkání v Havířově na listinu zraněných přibyli Doležal, Kratochvíl a Seeman.

Na to Přerov zareagoval a na střídavé starty využil z extraligy Ministra, Šoustala, Dluhoše a Navrátila. A právě Šoustal s Navrátilem měli prsty v úvodních třech brankách Zubrů.

Hned v sedmé minutě využil Šoustal přesilovku - 1:0. A na gól mu nahrával právě Navrátil. O minutu později si oba borci role vyměnili. Šoustal zpoza brány našel Navrátila a bylo to 2:0.

Ve 12. minutě už to bylo 3:0. Po ose Šoustal, Navrátil se dostal puk k Pšurnému, který se nemýlil. Ještě před úvodní sirénou ale snížil krásnou individuální akcí Peterek.

A Frýdek utkání zdramatizoval. Hned dvě minuty po začátku druhé periody se dostal na dostřel jediné branky. Na to ale dokázali Zubři zareagovat a byl to první gól, ve kterém neměli prsty Šoustal s Navrátilem. Ve 24. minutě dokázali dobře vyřešit přečíslení tři na dva Hamrlík, Jakub Svoboda a zakončující Jakub Herman.

Domácí už nechtěli dopustit žádné drama a chvíli po polovině utkání si vzali zpět tříbrankové vedení. Druhou branku v utkání přidal Tomáš Šoustal, který doklepl do sítě dělovku Hrabala a vyprovodil hostujícího gólmana Šimbocha na střídačku.

Jeho náhradník už žádnou branku neinkasoval a Přerov potvrdil, že je druhým nejlepším týmem na domácím ledě a udržel neporazitelnost ve vlastní aréně.

HC Zubr Přerov - HC Frýdek-Místek 5:2 (3:1, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 7. Šoustal (Navrátil, Krenželok), 8. Navrátil (Šoustal), 12. Pšurný (Navrátil, Černý), 24. Herman (Hamrlík, Jakub Svoboda), 32. Šoustal (Pšurný, Hrabal) – 16. Peterek (Lyszczarczyk, Malík), 22. Adámek (Král, Matiaško). Rozhodčí: Kostourek, Kubičík – Kleprlík, Polonyi. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 866. Střely na branku: 34:33. Zblokované střely: 13:8. Vhazování: 38:29.

Přerov: Postava – Krenželok, Černý, Hrabal, Dluhoš, Krisl, Ševčík – Navrátil, Pšurný, Šoustal – Jakub Svoboda, Herman, Ministr – Novák, Dvořák, M. Svoboda – Dobša, Indrák, Hamrlík

Frýdek-Místek: Šimboch (32. Foltán, 48. Šimboch) – Adámek, Zbořil, Marcinko, Ciura, Matyáš, Malík – Šlahař, Peterek, Lyszczarczyk – Martynek, Komorski, Christov – Klimša, Matiaško, Král – Blaško, Čmiel, Ramik – Matěj