Máte za sebou takřka tři čtvrtiny zápasového programu základní části. Patří vám průběžná první příčka. Jste s dosavadními výsledky spokojený?
S postavením v tabulce být spokojeni můžeme. V letošní sezoně je skupina Východ dosti vyrovnaná a není nouze o překvapivé výsledky. Jak říkám, postavení v tabulce je uspokojivé, ale některá utkání jsme nezvládli a s tím jsem spokojen určitě být nemohl.

Přerovští Zubři proti Frýdku-MístkuKterého výsledku z dosud odehraných střetnutí si nejvíce ceníte? Jsou to ta dvě vítězství na ledě Prostějova či ta poslední výhra v Havířově?
Těch utkání, se kterými můžu být spokojen, je více. Vítězství na ledě Prostějova jsou vždy cenná, i to poslední v Havířově. Nad všechny osobně stavím domácí výhru 2:1 nad Havířovem ve dvanáctém kole. Je to velmi kvalitní tým, který do Přerova přijel hrát hokej. Se skvělou diváckou kulisou v zádech to bylo opravdu velmi dobré utkání.

Který zápas byste naopak dal hráčům jako odstrašující příklad? Přece jenom s některými nejspíš nebudete spokojený jak po herní, tak ani po výsledkové stránce…
Zde zcela jednoznačně musím konstatovat, že to bylo právě ve 14. kole kdy jsme potupně před domácím publikem prohráli 1:6 s Prostějovem. Tohle utkání mi leželo dlouho v žaludku a už bych nechtěl v derby takovou potupu zažít. Ono prohrát doma s Frýdkem-Místkem taky není příjemné. Jak pro mě, hráče, tak ani pro všechny příznivce přerovského hokeje se prohra s odvěkým rivalem těžko skousne.

Doplnění kádru se povedlo

Před sezonou tým posílil velezkušený gólman Martin Vojtek, v průběhu aktuálního ročníku se navíc k týmu připojil další matador David Kudělka. Vojtek vládne statistikám gólmanů a Kudělka rovněž není na ledě jen do počtu. V podstatě se dá říct, že jste měl šťastnou ruku při výběru…
To, že je Martin velmi dobrý brankář, se všeobecně vědělo. Svoje kvality potvrdil a doufám, že je ještě potvrdí. Příchodem Davida i Jirky Osiny se defenziva družstva ještě více posílila. Co se týče obdržených branek, tak jsme jedno z nejlepších družstev v lize. Je to však práce celého týmu podpořená výborně chytajícím Martinem v brance. Defenzivu netvoří pouze brankář a obránci, ale celý tým, a to i útočníci.
Při tom výběru musím konstatovat, že jsem se nemýlil ani v angažování Petra Sakrajdy a Jiřího Goiše. Ono se ani moc mýlit nešlo, tihle borci už v minulých sezonách dokazovali, že kvalitu mají. Doplnění stávajícího kádru těmito hráči se zatím, musím říct, povedlo. Věříme, že tento tým dojde v play off co nejdál.

Zubři proti Novému JičínuV zápasech dostávají prostor také mladí talentovaní hráči jako Matěj Málek, Petr Vaněk, Matěj Blinka, Daniel Matušenko či Petr Brada. Jak jste osobně spokojený s přístupem a výkonností právě těch méně zkušených hráčů?
S přístupem jsem spokojený maximálně. Tihle kluci to mají velmi složité se prosadit v tak nabitém kádru. Prakticky jen trénují a čekají na svoji šanci. Velké překvapení je už pravidelně hrající Matěj Málek, který hned ve své první sezoně odvádí velmi dobré výkony. Jakmile dostali šanci nastoupit ostatní mladší hráči, určitě nezklamali.
Ještě musím vyzdvihnout dalšího z nich, a to Michala Rajnocha, který svým výkonem rovněž v zápasech pomohl a ještě určitě pomůže. Ono to není jednoduché do sestavy zařadit hned tři až čtyři mladé hráče. Na svou příležitost si musí počkat. Díky jejich poctivé a tvrdé práci tahle šance přijde. V první sezoně mezi dospělými se musejí rozkoukávat. Neodehrají sice několik utkání v řadě v základní sestavě, ale musí využívat každou šanci, kterou dostanou.

Vynikajícím fanouškům musím poděkovat

Plyšáci zasypali led MeoarényDruhá liga letos přešla na nový model v podobě vložené zápasové série. Měli jste možnost si tak trochu nanečisto vyzkoušet play off s Havířovem. Jak tuhle záležitost hodnotíte?
Když jsme v létě plánovali tahle vložená dvojkola, nikdo nevěděl, jaký to bude mít ohlas. Myslím si, že jako zápasy play off se to brát nedá, ale určité oživení soutěže to bylo.
První dvě dvojkola se sousedy v tabulce byla docela spravedlivá a vložené dvojkolo v období vánočních svátků s rivalem z Prostějova splnilo očekávání. Přišlo dost diváků, obě dvě střetnutí byla velmi napínavá. Při tom domácím byla navíc uskutečněna akce Plyšáci pro nemocnice a dětské domovy. Musím tímto poděkovat vynikajícím přerovským fanouškům, kteří po vstřelení branky do prostějovské sítě poslali na led více jak dva tisíce plyšáků.

V poslední době váš tým sužují zranění. Dříve pauzírovali Pavel Hanák, Marek Ditrich, Zdeněk Sedlák či Daniel Faltýnek. V sestavě se nyní poslední zápasy neobjevuje Jan Kolář a teď nově Martin Vojtek. Jak to s nimi aktuálně vypadá?
Věřím, že budou během deseti až čtrnácti dní připraveni zasáhnout do hry. Těch zranění v této sezoně je již dost. Doufám, že se nám budou už vyhýbat. Musím konstatovat, že jakmile jmenovaní hráči byli nemocní, vždy je zastoupili mladší hráči, a to velmi dobře. Díky nim jsme absence nějak překonali. Ti mladíci navíc ukázali, že s nimi mohu počítat.

Do play-off chceme posílit

Přerovští Zubři proti OpavěJak probíhal tréninkový proces po vánočních svátcích? Zaměřili jste se na specifické prvky hry či jste měli klasický trénink?
Po utkání v Karviné (21. prosince – pozn. red.) dostali hráči volno a setkali jsme se až 25. prosince na tréninku. Jelikož bylo naplánováno derby s Prostějovem na 27. a 29. prosince, tak se o nějakém mimořádném tréninkovém cyklu hovořit nedalo. Samozřejmě jsme chodili více do posilovny a věnovali se i odrazové síle. Ale museli jsme hlídat, abychom hráče nepřetížili a nezatavili. Po Novém roce jsme se setkali 2. ledna. Nastolil jsem klasický týdenní režim, který už mají hráči zažitý.

V únoru končí základní část. Pozvolna už zajisté myslíte na vyřazovací boje. Jaký cíl jste si stanovili?
Zatím máme před sebou ještě celou jednu čtvrtinu, ale budeme se snažit do bojů play off postoupit nejhůře ze druhého místa. Cíl, který jsme si před sebe postavili, se jmenuje finále skupiny Východ. Nebude to jednoduché, ale náš tým je kvalitní a na dosažení této stanovené mety určitě má.

V loňské sezoně jste na play off přivedl tři nové hráče. Uvažujete o posílení kádru i letos?
Již od začátku ledna vyjednávám s některými hráči a kluby. Budeme se společně s vedením snažit pro boje ve vyřazovací části tým posílit.