VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Manažer Sedlák: Daří se nám držet ve špičce druhé ligy

Přerov – Sezona pro hokejový klub ZUBR Přerov už spěje ke svému konci. Muži ve druhé lize ukončili svou pouť v semifinále s Orlovou, kdy o jejich vyřazení rozhodl až rozhodující třetí zápas na ledě soupeře. Mládežnické soutěže už také finišují, a tak je ten pravý čas popovídat si s Pavlem Sedlákem, sportovním manažerem hokejového klubu ZUBR Přerov.

11.3.2011
SDÍLEJ:

Sportovní manažer HC ZUBR Přerov Pavel SedlákFoto: DENÍK/David Klein

První tým i letos skončil před branami finále. Jaká v klubu vládne nálada? Je vedení se sezonou spokojeno?
Ihned po prohraném rozhodujícím utkání v Orlové bylo vidět na všech obrovské zklamání, že se postup do finále nepodařil. Určitě jsme nebyli horším družstvem, jen jsme se nedokázali v sérii s Orlovou prosazovat střelecky. Jako jeden z největších aspektů vyřazení se ukázalo nevyužívání přesilových her.
Když hodnotím sezonu s odstupem času, tak musím říci, že byla úspěšná. Skončili jsme na třetím místě hned za profesionálními družstvy Šumperka a Orlové a i s těmito celky jsme hráli vyrovnané partie. Určitě jsme jak vedení, tak i hráči chtěli dojít dál. V následující sezoně tomu rozhodně nebude jinak.
Každým rokem se druhá liga zkvalitňuje a vedení i hráčům se daří držet se ve špičce. A udržet si tohle postavení není v žádném případě jednoduché.

Loni se spolupracovalo s Olomoucí, ale letos tu vyjma krátkého působení Coufala nebyl nikdo. Spíš pomáhala Prostějovu. Stalo se něco?
I letos se počítalo, že spolupráce s Olomoucí bude a bude hlubší. Hned před sezonou jsme se domluvili na hostování Tihláře, Vlčka a Sršňě, což proběhlo zcela bez problémů. Jako velký konkurent v této spolupráci se objevil Prostějov. V té době sestavoval zcela nové družstvo a bral každého, koho olomoucké vedení uvolnilo. My jsme měli zájem o Coufala a ten nakonec v našem týmu skončil. Bohužel se olomouckému vedení zdálo, že trenér Oslizlo málo využívá služeb tohoto hráče, a tak jej přeposlalo také do Prostějova.

Naopak více kluků přijíždělo ze Zlína, nejvíce junioři Tomáš Valenta a Jakub Musil. V obraně předváděli slušné výkony. Bude spolupráce pokračovat i nadále?
Od doby, co jsem nastoupil do funkce sportovního manažera, jsem se kromě spolupráce s Olomoucí snažil využít možnosti spolupracovat i se zlínským klubem. Je samozřejmé, že nám těžko uvolní na střídavé starty hráče prvního družstva, ale jsem přesvědčen, že hráči zlínské juniorky jsou velmi kvalitní a už delší dobu se drží na špici extraligové soutěže této věkové kategorie.
Po domluvě se zlínským vedením se nám podařilo do přerovského dresu přilákat nadějné hokejisty Matějíčka, Valentu, Blinku, Kašíka, Musila a musím konstatovat, že určitě nezklamali. O další spolupráci budeme určitě usilovat a doufám, že se to podaří. Zde bych chtěl poděkovat trenérovi zlínských juniorů panu Šolcovi, že nám vycházel vstříc, a to i na úkor svých výsledků.

Tým se před play-off podařilo dobře posílit. Robin Ševčík ze Vsetína s Janem Kolaříkem z Frýdku-Místku odvedli kus dobré práce a zdálo se, že do týmu zapadli. Zůstanou i pro příští sezonu?
Robin Ševčík je hráč Zlína a Honza Kolařík Vítkovic. Bude záležet pouze na nich, kde v příští sezoně budou působit. Samozřejmě že jsem je oba oslovil, poděkoval za práci, kterou pro přerovský hokej odvedli, a nabídl jim smlouvu na příští sezonu.

Ve velmi dobrém světle se představili i junioři Matěj Blinka s Jakubem Hermanem…
Jsou to přerovští odchovanci, kteří dostali možnost se ukázat, a počítáme s nimi i nadále. Matěj Blinka odehrál vynikající zápasy, střelecky se prosazoval a povedlo se mu dát v jednom utkání hattrick. Poté si ale vykloubil rameno, a i když je mladým hráčem, tak nám citelně chyběl v rozhodujících utkáních s Orlovou.
Mládežnický reprezentant Jakub Herman nám pomohl pouze v jednom utkání, ale také nezklamal. Byl totiž vytěžován především v třinecké juniorce a navíc se zúčastnil reprezentačního turnaje dvacetiletých. Nyní bojuje o místo na mistrovství světa této věkové kategorie.
Oba do týmu přinesli dravost a důraz před brankou, což družstvu pomohlo. Jsou velkým příslibem pro přerovský hokej, i když jejich ambice po tom, co předvedli, jsou minimálně prvoligové.

Kdo byl ještě ve vašem hledáčku pro posílení týmu před play-off?
Kromě všech hráčů, kteří se nakonec v našem dresu objevili, jsem nedotáhl do finále dva útočníky. Z Písku jsem měl eminentní zájem o Pavla Zdráhala a z Valašského Meziříčí o Robina Bacula. S oběma hráči se znám z dřívějšího působení a měli zájem v Přerově hrát, ale jejich mateřské kluby byly proti. Jednu dobu jsem koketoval s možností do přerovské branky dostat Martina Vojtka, ale Martin začal chytat v Třinci a z jeho angažování sešlo.

Druhá útočná formace Kočara, Hanák, Kotásek celou sezonu pravidelně bodovala a řadu zápasů vyhrála. Patřila k nejlepším, které druhá liga má. Kočara s Hanákem jsou kmenoví hráči, Kotásek nikoliv. Bude tedy pro vás hlavní prioritou udržet Martina Kotáska?
Dnes je velmi těžké na tuhle otázku odpovědět. To, že jsou kmenoví hráči Přerova, je pravda, ale zrovna u Pavla Hanáka je momentálně rozhodující práce a i s ním budeme muset jednat o jeho dalším působení. Služeb Vladmíra Kočary se samozřejmě budeme snažit využít. S Martinem Kotáskem jsem v jednání, a jestli tu bude chtít i nadále působit, je jen na něm.

Příchod Ministra zatím nepřipadal v úvahu

V praxi jste se přesvědčili, že hledat prvního brankáře ve vlastních řadách nebude tak snadné. Radek Tihlář opět i v letošní sezoně předvedl své kvality a tým hodně držel. Jak to vypadá s jeho dalším působením v klubu?
S Radkem, tak jako každý rok, co tu odchytal, byla maximální spokojenost a předběžně jsme domluveni, že by zde působil i v nastávající sezoně.

I v příštím ročníku tedy opět budete sázet jen na jednoho brankáře, kterému bude krýt záda některý z domácích juniorů?
Ano, má představa je, že budeme mít kvalitní jedničku a jako dvojka dostane možnost některý z domácích gólmanů. A ne pouze v tréninku, ale měl by se do branky dostat častěji. Jestli to bude Okáč, Ginter nebo Sklenář, se uvidí. Nezapomínejte, že letos byl pořád v záloze ještě Kašík ze Zlína a v případě Tihlářova zranění by byl k dispozici.

Už před letošní sezonou se mezi hokejovou veřejností špitalo, že by snad mohl přijít Milan Ministr z Olomouce. Co je na to pravdy?
Vidět Milana v přerovském dresu by byla paráda, ale doposud byl hodnocen jako jeden z nejlepších olomouckých hokejistů a působení v Přerově nepřicházelo v úvahu.

Nebo co například odchovanci Karel Plášek či už jmenovaný Martin Vojtek? Ti nechtějí ukončit svou kariéru v Přerově?
Oba jmenovaní určitě kariéru ještě nekončí. Jak Martin, tak i Karel v této sezoně hráli extraligu a určitě ještě nepomýšlejí na konec. Samozřejmě kdykoliv by byla šance jejich služeb využít, tak bych se o to pokusil, ale zatím to není reálné.

Fanouškům patří velký dík

Přerovský klub byl řadu let ekonomicky nestabilní, ale po vstupu Pivovaru Zubr do hokeje šlo vše k lepšímu. Nepotýkali jste se tady letos s nějakými finančními problémy? „Jedna paní povídala“, že v závěru sezony hráči nedostali zaplaceno. Je to pouze fláma?
Vstupem generálního partnera Pivovaru Zubr se opravdu situace velmi zlepšila a stabilizovala. Stali jsme se jak pro vedení města, tak i pro další potencionální sponzory solidním partnerem a snažíme se jejich důvěru nezklamat. Během uplynulé sezony jsme neměli žádné problémy, které by souvisely se mzdami hráčů. Zde musím vyzdvihnout vedení přerovského hokeje, které s většími či menšími problémy dokázalo naplnit rozpočet klubu.

Přerovští hokejisté měli i v této sezoně velkou diváckou podporu. Čím si vysvětlujete, že návštěvnost je tak vysoká? Je hokej ve městě sportem číslo jedna?
Přerov je hokejové město a fanoušek si na zimní stadion cestu najde. Je samozřejmě nutné, aby prostředí, ve kterém se nachází, tím myslím zimní stadion, splňovalo vysoké nároky pro návštěvníky a hráči předváděli co nejlepší výkony. To se nám společně snad dařilo, a proto i v této sezoně byli fanoušci hnacím motorem přerovských hokejistů. A za to jim patří velký dík.

Bude se v letní pauze na zimním stadionu něco opravovat?
Tohle je spíše otázka pro pana ředitele Klvače, ale z naší strany budeme „tlačit“ na nějaké úpravy na zimním stadionu a v šatnách.

Nadbytek nemáme, ale nouzi o hráče také ne

Loni se mladším dorostenců povedlo postoupit do extraligy, ale velkou díru do světa v ní neudělali. Skončí zřejmě předposlední před Šumperkem, který padá do první ligy. Jste manažer klubu a zároveň i jejich trenér – je to tedy opravdu tak velký výkonnostní skok mezi těmito soutěžemi?
Kdo nezná situaci, ve které se mladší dorost před sezonou nacházel, může takovému úsudku podlehnout. Když to shrnu, tak za velký úspěch by bylo považováno umístění na osmé příčce před Šumperkem a Opavou. Za úspěch se dá považovat udržení v soutěži před Šumperkem a neúspěch by byl sestup.
Dnes máme jistou extraligu i na příští sezonu a možnost se dostat před Opavu tady taky je. I když jsme v tabulce ve spodních patrech, těch výher moc nebylo a chlapce jsme během sezony moc chválit nemohli, tak teď na konci jim musím poděkovat, že se s tak těžkým úkolem vypořádali zdárně. Opravdu udržet v Přerově extraligu nebylo jednoduché. A nebude to ani v té sezoně příští.

Starší dorostenci se celou sezonu rvali o jedno postupové místo do extraligy, ale nakonec jim to nevyšlo. Mohli jste tak mít dva mládežnické týmy v extralize. Je to velké zklamání?
Celá přerovská hokejová veřejnost si přála postup staršího dorostu do extraligy. Mírně zklamáni jsme, ale pevně věřím, že se to trenérům společně s chlapci podaří v nadcházející sezoně.

Kolik se vám letos podařilo nabrat dětí? Nebude mít přerovský hokej nouzi v příštích letech?
Největší problémy má přerovský hokej s ročníky 1996 a 1997, tedy budoucím extraligovým mladším dorostem. Tyto ročníky ale byly celorepublikově slabé. Šéftrenér přípravky pan Kundrátek se svým týmem už po dobu pěti let vykazuje velmi dobrou práci a zrcadlem jejich práce jsou slušně zaplněná hokejová družstva. Neříkám, že dětí máme nadbytek, ale přerovský hokej nouzi o hráče zatím naštěstí nemá.

Autor: David Klein

11.3.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Dopravní nehoda. Ilustrační foto

Počasí nepřeje motoristům, na silnicích se bourá

Přerovský domov pro seniory

Schváleno: přerovský Domov pro seniory přistaví nový pavilon

Zubři v poslední minutě otočili ztracený duel v Havířově!

Famózní obrat, navíc v obrovsky důležitém utkání. Hokejisté Přerova ve středu na ledě Havířova rychle prohrávali 0:2, poté 1:3 a ještě v 54. minutě 3:4.

Kapitánka zubřic Svobodová: V týmu je parádní atmosféra

Ve svých dvaceti letech je kapitánkou a hlavní oporou přerovských volejbalistek. Eva Svobodová je druhou nejvíce bodující hráčkou ženské extraligy.

Sbírka na pokutu? Lidé vyjadřují solidaritu zvukaři z Lipníku

Solidaritu lidí z celé republiky vyvolalo zatčení zvukaře Jaroslava Hensla, kterého na mítinku prezidenta Miloše Zemana v Lipníku nad Bečvou odvedla policie k výslechu, protože pouštěl z okna písničku Marty Kubišové Modlitba pro Martu.

Jana Novotná v Přerově zanechala výraznou stopu

Dříč, poctivec - a především obrovský talent. Těmito slovy hodnotí wimbledonskou vítězku a světovou tenisovou hráčku Janu Novotnou její bývalý trenér a dnes prezident TK Precheza Přerov Petr Huťka. Jana Novotná podlehla v pouhých devětačtyřiceti letech zákeřné nemoci a s touto zprávou se těžce smiřuje i přerovský tenis.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT