„Byl to pro mě sen, pomoct Přerovu zpátky do první ligy, kam patří," říká v minulosti jeden z nejlepších gólmanů extraligy.

Jaké bude mít Přerov po návratu do první ligy cíle? Udržet se nebo myslíte i výše?
My jsme nováček soutěže, jdeme do ní s pokorou, a proto je naším jediným cílem se v první lize zachránit. Ještě jsme ani nehráli první zápas, takže vykřikovat do světa přehnané cíle nejde. Já si myslím, že je potřeba být nohama pevně na zemi a jít krůček po krůčku.

Co bude podle vás klíčem k záchraně?
Klíčem k záchraně bude to, co nás zdobilo loni ve druhé lize. Musíme být dobrý tým, hrát týmově. Já si myslím, že máme nejlepší fanoušky v téhle soutěži, takže se budeme snažit uhrát co nejvíc bodů doma za podpory našich skvělých fanoušků.

Nová maska Martina Vojtka pro sezonu 2015/2016

Nová maska Martina Vojtka pro sezonu 2015/2016. Autor: DENÍK/Ivan Němeček

Věřil jste ještě, že si se Zubry zahrajete první ligu?
Když jsem před třemi lety vracel do Přerova, tak to pro mě byl takový malý sen, pomoct Přerovu zpátky do první ligy, kam Přerov, myslím si, patří. Je to pro mě srdeční záležitost. Jsem odchovanec přerovského hokeje a ať jsem byl, kde jsem byl, vždycky jsem se hrdě hlásil k tomu, odkud jsem.

Společně s Jiřím Slovákem jste v minulé sezoně tvořili silné brankářské duo. Také letos si porci zápasů nějakým způsobem rozdělíte?
To je otázka spíš na trenéry, ale já si myslím, že loňský model, kdy jsme se střídali po x zápasech se nám hodně osvědčil. Vždy to tak nějak rozhodl trenér Dočkal a řekl bych, že to bylo optimální.

Jak se vy osobně těšíte na konfrontaci s týmy jako je Slavie nebo Kladno?
Tyhle týmy jsou samozřejmě úplně někde jinde, ať se to týká rozpočtu nebo zázemí. Ale samozřejmě my jako nováček budeme chtít všechny potrápit a sbírat bod po bodu.

Soupiska je de facto uzavřená, tak jak se vám líbí tým, který dokázalo vedení poskládat?
My jsme ten tým samozřejmě museli obměnit, protože nejde hrát s mužstvem, které hrálo druhou ligu, i když jsme postoupili. Vedení klubu se snažilo nabrat posily a samozřejmě soupiska není nikdy uzavřená, hráči rotují. Ale na naše možnosti jsme se snažili posílit. Uvidíme, jak to bude vypadat v soutěži.