Kvalitní výztuží defenzivy by měl být zejména Malina. Zadák ze Slovenska se zkušenostmi z tamní extraligy do Přerova míří z Popradu.

„Doma už jsem hrál dlouho, tak jsem si řekl, že to chce nějakou změnu. Znám se s Romanem Pšurným, přes nějž to všechno šlo. Řekl mi o Přerovu hodně věcí, které se mi líbily, takže jsem si řekl, že to tady zkusím," prohlásil pětadvacetiletý obránce.

Pro Malinu je Přerov vůbec první zahraniční štací. Zkušenosti však sbíral i na mezinárodním ledě. Jako mládežnický reprezentant si zahrál na mistrovství světa hráčů do 17 let. Nyní už vyhlíží start WSM ligy.

„Bude to pro mě něco nového, takže se opravdu hodně těším. Z přípravy jsem poznal, že proti nám budou hrát velmi dobré týmy, které mají spoustu šikovných hráčů. Myslím si, že kvalita ligy bude velká," věří Lubomír Malina.

close Lubomír Malina info Zdroj: Deník/Jan Pořízek zoom_in

Obranu Zubrů zpevní také odchovanec Mikuláš Zbořil. Mladý bek prokazoval své hokejové schopnosti mimo jiné i na kolečkách, když s českou inline reprezentací nedávno vybojoval titul mistra světa. Na závěr přípravy se i on dočkal smlouvy v prvoligovém týmu Přerovanů.

„Je to náš odchovanec a těm chceme dávat prostor. Jsme proto rádi, že si svými výkony řekl o místo v kádru," uvedl sportovní manažer klubu Pavel Hanák.

close Mikuláš Zbořil info Zdroj: Deník/Jan Pořízek zoom_in

Posledním pánem na holení je útočník z Nového Jičína Jakub Ižacký. Tedy ne doslova. Vousatou vizáž si jistě ponechá a nejspíš nebyla důvodem, proč si rychle získal sympatie přerovských fanoušků, ale hlavně i trenérů. V přípravě byl vidět, šanci u Zubrů tak získává na střídavé starty právě z Nového Jičína.

„Pocity mám opravdu úžasné. Jsem moc rád, že jsem se tady nakonec dostal do kádru. Udělám všechno pro to, abych šanci co nejlépe využil a svými výkony na ledě všem tu důvěru vrátil," řekl spokojeně Ižacký.

V přátelských duelech se neprosadil, je však dost možné, že si střelný prach šetří na ostrá soutěžní utkání. „Šance byly, ale zatím mi žádná nevyšla. Gól by se určitě hodil, aby ze mě trochu spadla nervozita. Doufám, že to už co nejdříve vyjde, třeba hned v prvním kole v Třebíči," usmíval se dvaadvacetiletý forvard.

close Jakub Ižacký info Zdroj: Deník/Jan Pořízek zoom_in