„Jsem přesvědčený, že jeho pojetí hokeje bude pro celý tým přínosem. Věřím, že jeho bojovnost se bude šumperským fanouškům líbit,“ libuje si trenér Šumperka Martin Janeček na klubovém webu.

O 24letého forvarda s extraligovými zkušenostmi po kvalitních výkonech v loňské sezoně měli zájem také Zubři.

„Z naší strany zájem určitě byl, ale v Šumperku dostal nabídku většího herního vytížení a my jsme se nakonec rozhodli pro někoho jiného,“ prozradil sportovní manažer Přerova Pavel Hanák.

Macuh v dresu MEO zaujal nejen důraznou hrou, ale také výbornou produktivitou. Ve 24 zápasech nasbíral 12 bodů, přestože jeho místo bylo často ve čtvrté či třetí formaci.

Rodák z Mariboru byl oporou druholigového Nového Jičína, zahrál si také za Havířov či Orlovou. Do nejvyšší české soutěže nakoukl v dresu Olomouce.

POKRAČUJE NADĚJNÝ FORVARD

Ve středu šumperský klub potvrdil také setrvání odchovance Jakuba Horkého. Devatenáctiletý útočník se v právě končící sezoně (20 zápasů, 3+3) objevil v hledáčku reprezentační juniorky.

„Kuba je přímočarý, rychlý a tlačí se do branky. Osobně jsem ho sledoval už v juniorce. Pokud bude s kotoučem drzý tak, jak ho znám, bude postupně dostávat větší prostor,“ uvedl Martin Janeček.