Zatímco Šumperk, jeden z nováčků, a Přerov začnou svou pouť sezonou 2020/21 na ledech soupeřů (v Porubě, potažmo v Sokolově), Prostějov vše odstartuje doma proti pražské Slavii.

Hned druhé kolo, které je na programu o dva dny později, nabídne regionální derby mezi Přerovem a Prostějovem. V pátém kole pak v dalším derby hostí prostějovští Jestřábi šumperské Draky.

Kdy přijede Kladno?

Fanoušky jistě bude zajímat i informace, kdy by mohli vidět Jaromíra Jágra. Samozřejmě za předpokladu, že největší legenda českého hokeje do nadcházejícího ročníku v dresu svého Kladna nastoupí a bude zdravá.

Pokud k tomu vůbec dojde, je jasné, že fanoušci Prostějova, Přerova i Šumperku si na to chvíli počkají. Jako první budou extraligistu z předešlé sezony hostit Jestřábi, a to 16. listopadu, Zubři vyzvou Rytíře doma těsně před Vánoci (21. prosince) a Draci dokonce až v posledním utkání kalendářního roku (30. prosince).

Začátky všech zápasů budou kluby teprve upřesňovat.

Během prvního úseku základní části nastoupí každý tým proti všem zbylým účastníkům soutěže dvakrát – jednou doma, jednou venku. Poté se prvních deset týmů kvalifikuje do skupiny, v níž se bude hrát o přímý postup do čtvrtfinále, ve druhé skupině, která bude čítat zbylých devět mužstev, se bude hrát o předkolo, ale zároveň i o udržení.

Úvodních pět kol

1 . kolo (sobota 12. září):

Prostějov – Slavia

Sokolov – Přerov

Poruba – Šumperk

2. kolo (pondělí 14. září):

Přerov – Prostějov

Šumperk – Kadaň

3. kolo (středa 16. září)

Prostějov – Benátky n/J

Kolín – Přerov

Ústí n/L – Šumperk

4. kolo (sobota 19. září)

Kladno – Prostějov

Přerov – Vsetín

Šumperk – Sokolov

5. kolo (Středa 23. září)

Prostějov – Šumperk

Havířov – Přerov