Brněnští před startem sezony obrovsky posílili, díky čemuž se zařadili automaticky do pozice aspiranta na titul. Do týmu přišli Martin Erat, Marek Kvapil, Ondřej Němec či Martin Zaťovič.

Právě přerovský odchovanec je pro místní příznivce velkým tahákem a již je jisté, že do utkání s mateřským klubem naskočí. Naopak v prvním přípravném utkání s Třebíčí, které Brňané vyhráli 3:2, nastoupili s historicky nejmladší sestavou bez největších hvězd.

„Motivovat hráče nemusíme. Uvidíme, v jakém složení Kometa přijede, ale nic to nemění na tom, že je to zvučný soupeř, který chce hrát v extralize o ty nejvyšší příčky," má jasno asistent přerovského trenéra David Kudělka.

V dresu hostů by se určitě měl objevit také Vlastimil Dostálek s Petrem Mrázkem, vloni ofenzivní esa Zubrů.

Speciální bude duel také pro další hráče, kteří v Přerově působí na střídavé starty právě z Komety – brankáře Lukáše Klimeše, beky Lukáše Vágnera s Rostislavem Šnajnarem nebo útočníky Tadeáše Krále a Filipa Dvořáka.

„Nebereme Přerov jako farmu. Mají tam od nás asi čtyři hráče a jejich ambice sahají výš než na prostředek tabulky, takže očekáváme těžší zápas než v pátek," uvedl trenér Komety Martin Pešout pro klubový web.

Ani Přerované neočekávají od konfrontace s elitním celkem v republice debakl.

„Jde z naší strany o první utkání, takže to bude hlavně o tom, abychom nabírali kondici. Výsledek je teď až druhořadý, ale samozřejmě nechceme, aby zápas skončil nějakým velkým neúspěchem. Na taktickou část se teď zaměříme jen obecně. Klukům načrtneme, co bychom chtěli v sezoně hrát a z toho bychom měli vycházet. Důležité pro ně bude, aby si začali zvykat na zápasové tempo," upřesnil Kudělka.

Přijďte včas, bude nával

S hlavním koučem Dočkalem je nyní čeká těžké rozhodování, kdo zůstane v kádru i pro soutěžní zápasy.

Těžké už z toho pohledu, že do přípravy je momentálně zapojena asi třicítka hráčů. Mezi nimi i nováčci Lubomír Malina, Patrik Marcel, Dominik Cívka, Tomáš Rousek nebo útočník Jakub Ižacký, který vloni zářil v dresu druholigového Nového Jičína.

„Hodně se budeme dívat na hráče, které tady máme během srpna na zkoušku, ale pochopitelně nejen na ně. V zápasech se ukáže jejich charakter a bude nás také zajímat, jak tým pracuje dohromady, jak se ukazují lídři a jak se prezentují střelci nebo defenzivní hráči," dodal závěrem David Kudělka.

Vstupenky na zápas budou v prodeji v den utkání již od 14.30 na pokladnách zimního stadionu.

Pořadatelé prosí diváky o dochvilnost, protože se očekává příjezd velkého množství brněnských fanoušků.