„Je to inventář mistrovství. Kdyby nejel, musel by se připravovat a trénovat na novou sezonu. A to by ho nebavilo, takže musel jet, to je jasné,“ vtipkuje útočník a Kundrátkův skoro soused Martin Zaťovič.

„Říká, že on bydlí ve městě a já na vesnici,“ směje se Přerovan Zaťovič. Ten žije v městské části Kozlovice, Kundrátek na kraji města mezi Přerovem a Kozlovicemi. To jen pro upřesnění.

Hostem podcastu Hanácké ozvěny byl hokejista Martin Zaťovič, moderuje Ivan Němeček, 15. května 2024, Olomouc.
Hanácké ozvěny: Zaťovič o šancích Čechů na MS i sousedovi Kundrátkovi

Také trojnásobný účastník mistrovství světa Zaťovič (2014, 2015, 2016) žasne nad tím, jak Kundrátek zvládá porci zápasů. Těch může být po skončení zápasu rekordních 84 v jedné sezoně.

„Ono je to pro něj vážně lepší. Pamatuji si, že když jsem byl v Rusku, na mistrovství světa jsem byl dlouho a brzy jsem šel na led, tuším, že 5. července. Měsíc a půl volna, to bylo tak akorát na relax a skočit zase na led,“ zavzpomínal Zaťovič na léta strávená v KHL v celku Lada Togliatti.

„Někomu vyhovuje, být pořád v zápřahu a jít rovnou na led. Asi by mi to taky vyhovovalo,“ zamyslel se kapitán brněnské Komety.

A jak hodnotí „sousedovy“ výkony v reprezentačním dresu? „Líbí se mi, mám ho strašně rád. Hraje výborně. Z těžkých zápasů si nedělá hlavu, dává puk rychle od sebe, dopředu. Má výbornou střelu na přesilovce. Je to výborný hráč,“ uzavřel Martin Zaťovič.

Tomáš Kundrátek
Přerovák Kundrátek popáté na mistrovství světa. Odchovanci smekli