„Teď po utkání samozřejmě nadšený nejsem. Klukům jsem v závěrečném proslovu říkal, že jsem z toho trošku rozpolcený, protože sezona jednoznačně úspěšná byla,“ řekl po zápase přerovský kouč Kamil Přecechtěl a pokračoval:

„Odehráli jsme řadu parádních utkání, ať už s Jágrem, Karlovými Vary nebo doma s Budějovicemi. To byly fantastické zápasy s vynikající atmosférou. I konečné umístění a množství získaných bodů je rekordní. Po této stránce bychom měli být spokojení,“ dodal trenér.

Klíčovým faktorem podle kouče byl hlavně fakt, že načasování formy, ale i zdravotní stav kádru zkrátka nebyly ideální.

TÝM ZPUSTOŠILA ZRANĚNÍ A NEMOCI

„Nepodařilo se nám ustát kádr do závěrečných bojů. Bohužel nám mužstvo zpustošila řada zranění a nemocí. Už to nebyl ten tým, který měl obrovskou sílu, důraz. Už to byly jen takové střepinky a na čtvrtfinále už jsme to nedali dohromady tak, jak jsem si představoval, abychom byli důstojnějším soupeřem,“ mrzí Kamila Přecechtěla.

„Každá absence je cítit. Když nastupují hráči s angínou nebo ne stoprocentně připraveni, tak je to v těch soubojích cítit. Tým pak není schopen vytvořit takový tlak, takový důraz a takový pohyb na ledě, jako by bylo třeba,“ doplnil trenér.

Zubři chtěli na domácím ledě už v sobotu snížit stav série na 1:2 a ještě ve 32. minutě k tomu měli nakročeno. Vedení 3:2 však domácí neudrželi a stejně jako v ostatních zápasech se trápili v zakončení.

„Slavia nás ničím nepřekvapila, nepřehrála nás. My jsme byli dobře připraveni. Naší největší slabinou bylo to, že jsme nedávali góly,“ ví dobře Kamil Přecechtěl.

MOC FAULŮ, ŠPATNÉ PŘESILOVKY

V nedělním utkání se Slavia dostala v první třetině do vedení 2:0 a náskok se jí podařilo hájit i díky častým vyloučením. Ve druhé třetině Zubři čtyřikrát v krátkém časovém úseku faulovali, to se skóre srovnává těžko. Když už naopak hráli v početní výhodě Přerované, bylo to jedno velké trápení.

„Nebyli jsme schopni složit alespoň jednu přesilovkovou lajnu, která by se prosazovala. Za celou sérii jsme využili jedinou přesilovku pět na tři, to je žalostně málo. Tyto věci jsou důležité a rozhodují. Taky jsme měli řadu vyloučených. Domácí zápasy rozhodla vyloučení ve druhých třetinách,“ zhodnotil Přecechtěl domácí vystoupení svých svěřenců.

„Výsledek bohužel odpovídá dění na ledě. My jsme se v každém utkání dopustili řady chyb. Ať už individuálních nebo taktických,“ uzavřel Kamil Přecechtěl.

3. čtvrtfinále: HC Zubr Přerov – HC Slavia Praha 3:6 (1:2, 2:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 6. Procházka (Šlahař, Sýkora), 24. Rosandič (Šlahař, Sýkora), 32. Pala (M. Kratochvíl, Š. Kratochvíl) – 4. Nedvídek (Barák, Z. Doležal), 18. Kubica (J. Doležal, Novák), 36. Šagát (Barák, Kadlec), 40. Krejčík (Drtina, Z. Doležal), 55. Kadlec, 60. Kadlec (Šafránek). Rozhodčí: Wagner, Kostourek – Maštalíř, Kokrment. Vyloučení: 6:6, navíc Goiš (Přerov) 10 minut osobní trest, Rosandič (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 0:2. Diváci: 2610. Stav série: 0:3.

Přerov: Klimeš – Malina, Chmelíř, Rosandič, Novotný, Pala, Černý, Zbořil – Procházka, Sýkora, Šlahař – Plášek, Pšurný, Goiš – Š. Kratochvíl, M. Kratochvíl, Navrátil – Padrnos, Gago, Dvořák. Trenéři: Kamil Přecechtěl, Petr Dočkal.

Slavia: Honzík – Drtina, Novák, Barák, Pohl, Kasík, Holý, Ryzák – Krejčík, Nedvídek, Z. Doležal – Račuk, Šagát, Kadlec – Jankovský, Šafránek, Šmerha – J. Doležal, Kubica, Ondráček. Trenér: Milan Razým.

4. čtvrtfinále: HC Zubr Přerov – HC Slavia Praha 1:3 (0:2, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 21. Šlahař (Sýkora, Doležal) – 4. Krejčík (Pohl, Nedvídek), 15. Šagát (Pohl, Barák), 30. Drtina (Račuk, Šagát). Rozhodčí: Zubzanda, Sýkora – Malý, Šimán. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:2. Diváci: 2121. Konečný stav série: 0:4.

Přerov: Šimboch (15. Klimeš) – Chmelíř, Rosandič, Novotný, Zbořil, Pala, Černý, Malina – T. Doležal, Sýkora, Šlahař – Procházka, Pšurný, Goiš – Š. Kratochvíl, M. Kratochvíl, Navrátil – Plášek, Gago, Dvořák. Trenéři: Kamil Přecechtěl, Petr Dočkal.

Slavia: Honzík – Drtina, Novák, Barák, Pohl, Kasík, Holý, Ryzák – Krejčík, Nedvídek, Z. Doležal – Račuk, Šagát, Kadlec – Jankovský, Šafránek, Šmerha – J. Doležal, Kubica, Ondráček. Trenér: Milan Razým.