Když už konečně mohl naskočit na domácím ledě do utkání proti stejnému soupeři z městského obvodu Ostravy, dopadlo to nejen porážkou 3:5, ale také velkou hrubkou při gólu Radima Tomana na 2:3 pro hosty.

Novotný soupeři nepovedenou rozehrávkou bekhendem namazal přímo mezi kruhy.

„To byla přímo nahrávka soupeři na gól. Tam není co hodnotit. Doufám, že tohle bylo letos už naposledy,“ byl devětadvacetiletý bek po zápase pochopitelně hodně skleslý.

Na otázku, jak se po dlouhém zranění cítil zpátky ve hře, měl stručnou odpověď.

„Špatně, špatně. Měl jsem ještě možná počkat,“ nebylo Novotnému do řeči.

Panika z krize? Zatím zbytečná

Je to pochopitelné. Zubři nebyli horší než soupeř, Porubu přestříleli 46:20, v koncovce to však opět vázlo a soupeř ukázal výjimečnou produktivitu. Chybělo i štěstí.

„Já nevím. Já jsem měl problém sám se sebou. Mně spíš přišlo, že soupeř do čeho plácl, to skončilo v bráně. To je můj pocit, asi to musí hodnotit spíš trenéři,“ krčil rameny klíčový obránce Přerova.

Přes velkou frustraci Zubři nemusí věšet hlavy. Návrat Martina Novotného je pozitivním faktorem. Jeden z nejvytěžovanějších obránců Chance ligy si už v minulé sezoně řekl o šanci v extralize, v tomto ročníku za Zlín odehrál dvě utkání. Takovou kvalitu Přerov vzadu potřebuje.

Postupně se navíc vyprazdňuje celá zubří marodka, což je před středečním atraktivním a obrovsky těžkém boji Na Lapači ve Vsetíně důležité.

„Trošku to na nás spadlo. Krizi prožije každý tým v sezoně. Není potřeba to víc dramatizovat. Výsledky nejsou až tak zásadní, důležité je, že nás soupeři nepřehrávají. My pak ale uděláme nějaký nesmysl, jako já dneska. Takže když tohle odstraníme a budeme hrát stejně, že se to zase zvedne,“ věří Martin Novotný.