Krasojízda Zubrů pokračuje, nepříjemnou Břeclav vyprášili čtyřmi góly

Přerov – Ani nepříjemná Břeclav nezastavila krasojízdu Přerova v tomto ročníku hokejové 2. ligy, skupiny Východ. Se Zubry držela krok pouze v první třetině, nakonec ale odjížděla s čtyřbrankovým přídělem.

28.1.2015

Přerovští Zubři v útokuFoto: DENÍK/Jan Pořízek

O šesté domácí vítězství v řadě se postarali především nepolapitelný David Šťastný a také gólman Martin Vojtek, který se do brány vrátil po delší pauze, způsobené nemocí. Přerovští si připisují další výhru, tentokrát 4:0.

Hokejisty Zubrů neskolila ani řada nemocných, v čele s obráncem Janotou. Na marodce je také Sakrajda, Zbořil nebo Matouš Kratochvíl. Zubři i proto odehráli celý zápas na tři formace.

Začátek utkání vypadal všelijak, Zubři nepůsobili v obraně zrovna jistě, v bráně však byl spolehlivý Vojtek.

Ve druhé polovině první třetiny už ale Zubři přebrali otěže zápasu.

V 13. minutě Dostálek pěkně uvolnil rozjetého Šebka, který pak forhendovou kličkou nedal hostujícímu brankáři šanci. Do kabin se šlo za stavu 1:0 pro domácí.

„Soupeř se na nás určitě chystal, má také lepší výsledky z kluzišť soupeřů. Tomu odpovídal i obraz hry v první třetině. Je to dobře bruslící mužstvo, čekali na brejkové situace. V první třetině jsme si nevypracovali tolik šancí, chyběl nám pohyb před bránou soupeře," hodnotil první dějství trenér Zubrů Petr Dočkal.

Druhá třetina patřila Davidu Šťastnému. V 35. minutě pohledným bekhendem zakončil svou individuální akci a v 39. minutě zvyšoval pohotovou střelou už na 3:0.

Ve třetí třetině si Přerov vedení s klidem hlídal, ustál i krátké oslabení tří proti pěti.

Třešničku na zubřím dortu přichystala v 53. minutě osa Šťastný – Procházka – Goiš.

Poslední jmenovaný po krásné kombinaci dával do prázdné brány a Meo Aréna si tak mohla zazpívat tradiční Pihovatou dívku. Stav 4:0 vydržel až do závěrečné sirény.

„Po první třetině jsme začali víc bruslit a chodili jsme do brány. Dost šancí jsme neproměnili, ale myslím, že jsme soupeře přehrávali a nakonec jsme to vyjádřili také gólově. Třetí třetina byla o tom, jestli budeme plnit stanovenou taktiku, což jsme zvládli," konstatoval Dočkal.

Přerované momentálně mají na čele tabulky čtyřbodový náskok před druhou Porubou.

Disponují také zápasem k dobru, triumf po základní části je tedy čím dál blíž.

Příští zápas odehrají Zubři v sobotu v Novém Jičíně, před domácími fanoušky se opět představí ve středu 4. února v souboji s Opavou.

HC ZUBR Přerov – HC LVI Břeclav 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 13. Šebek (Procházka, Dostálek), 35. D. Šťastný (Sedlák), 39. D. Šťastný (Sedlák), 53. Goiš (Procházka, D. Šťastný). Rozhodčí: Koziol – Novotný, Šimčík. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 947. Střely na branku: 41:28.

Přerov: Vojtek – Pala, Osina, Kudělka, Polák, Vlček, Andrýsek, R. Šťastný, Goiš, Sedlák, D. Šťastný, Šebek, Procházka, Dostálek, Š. Kratochvíl, Kolář, Blinka, Helešic, Školoud, Málek. Trenér: Petr Dočkal.

Břeclav: Klimeš – Směřička, Miklík, Höss, Dittrich, Vojáček, Fejt, Konečný, Kozel, Zháňal, Kučera, Tobola, Červenka, Beneš, Medřický, Buhaj, Průdek, Kubáč, Papp, Čápek. Trenér: Michal Konečný.