„Utkání s Třebíčí jsou pro nás vždy těžká, protože je to soupeř, který nám nesedí. Myslím si ale, že za tu dobu, co jsem tady, to bylo jedno z nejlepších utkání, která jsme s Horáckou Slavií sehráli,“ pochvaloval si trenér Přerova Kamil Precechtěl.

Ještě před úvodním buly uctila MEO Aréna minutou ticha v pondělí zesnulého uznávaného sportovního fotografa a přerovského rodáka Jiřího Vojzolu. V úvodní desetiminutovce pak Třebíč zlobila, to byl ale jediný úsek hry, kdy se Přerovanům příliš nedařilo.

Roman Pšurný v předzápasovém rozhovoru zmiňoval, jak důležitá bude první branka. A právě centr druhé formace krásně nachystal v 17. minutě úvodní gól pro Michala Popelku.

Druhý útok dělal Horácké Slavii největší problémy a Pšurný s Popelkou si povedenou spolupráci zopakovali ve 26. minutě. Zubři dominovali a zaslouženě vedli 2:0.

„Hrajeme spolu i s Marou Sikorou už třetí zápas, je to všechno super, Pšurka mi to dvakrát dal krásně,“ liboval si Popelka.

Hosté se však o chvíli později dostali ke snížení. Klouček si se dvěma střelami Horáků poradil, další dorážku Lukáše Patáka už chytit nemohl.

Ve 34. minutě se prvního gólu v přerovském dresu mohl dočkat Ivan Rachůnek, samostatný nájezd na Dostála však nevyřešil dobře. Zanedlouho měl ještě lepší pozici Darek Hejcman, ten už při trestném střílení vrátil Přerovu dvoubrankové vedení.

Až ve třetí dvacetiminutovce se oba týmy dostaly k přesilovým hrám. Když Zubři ubránili i tu poslední třebíčskou, do konce zbývaly dvě minuty a začalo být jasné, že tři body zůstanou doma.

„Troufnu si říct, že jsme z osmdesáti procent času ovládali hru, snad kromě prvních deseti minut, kdy si Třebíč vytvořila velký tlak. Počítali jsme s ním, ale nezachytili jsme jej. Myslím si, že pak se hra vyrovnala a byli jsme dominantní,“ ohlížel se Kamil Přecechtěl.

HC Zubr Přerov – SK Horácká Slavia Třebíč 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 17. Popelka (Pšurný), 26. Popelka (Pšurný, Novotný), 36. Hejcman (TS) – 28. Paták (Král, Mlynář). Rozhodčí: Dědek, Fiala – Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 1709.
Přerov: Klouček – Pala, Malina, Novotný, Zbořil, Černý, Padrnos, Pohl – Rachůnek, Sýkora, Doležal – Popelka, Pšurný, Sikora – Goiš, Hejcman, Navrátil – Š. Kratochvil, Moučka, Mašín. Trenéři: Kamil Přecechtěl, Petr Dočkal.
Třebíč: Dostál – Bilčík, Čermák, Brož, Nedbal, V. Čejka, Mikyska, Furch – Süss, Raška, Střondala – Kusko, Nedvídek, P. Kratochvíl – Král, Mlynář, Paták – Havlát, Škvrně, Novák. Trenér: Martin Sobotka.