Výhra 5:2 se na uničovském ledě zrodila na konci září a stejné skóre svítilo na tabuli i v závěru středečního zápasu. Hráči s logem pivovaru Zubr na dresu pokračují v dobrých výkonech a všichni příznivci přerovského hokeje můžou být hodně spokojení.

„V Uničově kluci zahráli naplnoapodlemějsmepředvedli velmi dobrou hru,“ tvrdil po zápase trenér Oslizlo. Přerovští fanoušci momentálně s týmem zažívají hodně krásné období, které jim přináší velkou radost z hokeje.

Tým přerovských Zubrů se totiž pořádně rozjel a momentálně se může pyšnit sérií pěti zápasů bez porážky. Další tříbodový korálek na vítěznou šňůru navlékli Zubři ve středu v Uničově, kde zvítězili 5:2. A to letos už podruhé!

„Utkání se samozřejmě hodnotí velice dobře. Uničov je hodně nebezpečný soupeř, proti nám zahrál dost agresivně, ale já si myslím, že jsme zvítězili naprosto zaslouženě,“ rozpovídal se krátcepoutkání lodivod přerovského týmu, zkušený trenér Lubomír Oslizlo. Ten se svojí družinou podruhé během několika málo dnů musel vyjet na hřiště soupeře.

Oba duely venku však tým zvládl a připsal si plné bodové zisky. Zápas v Uničově navíc oproti tomu předchozímu ve Frýdku-Místku přinesl hokej ostrý jako břitva. „Ve Frýdku-Místku možná bylo trochu nějaké podcenění a lehkovážnost. Ten hokej nebyl tolik kvalitní.

V Uničově ale kluci zahráli naplno a podle mě jsme předvedli velmi dobrou hru. Navíc jsme se prosadili i střelecky. Dalijsme pět gólů, což je na zápas venku poměrně dost,“ tvrdil spokojenýkoučOslizlo.

Přerovští hokejisté si během zápasu udržovali mírnou aktivitu, ale ta se během prvních dvou třetin ve skóre neprojevila. Až ve třetí periodě zasadil Přerov svému soupeři tři velice těžké údery, ze kterých se Uničov nevzpamatoval.

„Soupeři jsme mohli ve skóre odskočit klidně dříve. Ve druhé třetině jsme měli několik velkých šancí, ale nedali jsme je. Nakonec se nám ale podařilo Uničov zlomit ve třetí třetině, kdy jsme přidali tři hodně rychlé góly,“ okomentoval přerovský trenér hodně ofenzivní třetí třetinu, kdy Zubři svého soupeře na poměrně dlouhou dobu prakticky k ničemu nepustili.

Jak už bývá velkou tradicí, přerovský tým se může ve velké míře spolehnout na obrovskou podporu svých fanoušků. V „domácím“ prostředí už hráli Zubři i minulý týden ve Frýdku-Místku a Uničov rozhodně nebyl výjimkou.

„Do Uničova nás přijelo podpořit opravdu hodně fanoušků a já doufám, že přijdou i v sobotu doma. Kluci se jim za to určitě zase odvděčí dobrým výkonem,“ přeje si trenér Oslizlo.

Vítězství 5:2 v Uničově a série pěti zápasů bez porážky je určitě tou nejlepší možnou pozvánkou na sobotní domácí zápas, ve kterém se Zubři utkají s Technikou Blansko.

Aleš Novotný