Také třetí hanácké derby letošní sezony vyznělo vítězně pro Přerov, který si tak upevnil postavení na čele tabulky. Po utkání jsme vyzpovídali věčně usměvavého útočníka Martina Kotáska, jenž se na vysoké výhře nad Prostějovem podílel dvěma góly.

Máte za sebou nejvyšší výhru letošní sezony a navíc v derby s Prostějovem. Čekal jste, že to bude tak snadné?
To rozhodně ne. Všichni jsme moc dobře věděli, že Prostějov v poslední době hodně obměnil kádr a chce jít v tabulce nahoru. Přišly tam nějaké nové posily, takže jsme čekali velice těžký zápas. Odehráli jsme super první třetinu a pak bylo hodně důležité, že nás nějak nepoložila ta nečekaná dlouhá pauza. Po ní jsme se dokázali vyhecovat, druhá třetina byla nádherná a potom už to z naší strany byla i exhibice.

Jak se vám osobně hrálo proti prostějovským obráncům? Bylo totiž v některých momentech vidět, že jste měli opravdu hodně prostoru v útoku.
Čekal jsem, že to bude mnohem horší. Do toho stavu 7:0 jsme hráli skutečně naplno a měli jsme opravdu hodně prostoru a šancí. Myslel jsem si, že Prostějov zahraje lépe.

S Frýdkem-Místkem jste hráli na čtyři lajny, ale nemohli jste se dostat do tempa. I tentokrát jste hráli znovu na čtyři, ale bylo to úplně jiné.
Ta první třetina s Frýdkem na čtyři lajny byla celkem dobrá, akorát jsme bohužel nedávali góly. Druhá byla naopak špatná a muselo se to změnit. Dnes jsme se hned na začátku chytli a dokázali dát dva rychlé góly. Na ty čtyři lajny to bylo dnes dobré.

Co udělá s hokejistou, který je v tempu, taková dlouhá přestávka během toho nečekaného výpadku proudu?
Já hraji hokej už třicet let a ještě jsem to nezažil. Rozhodčí nás pak odvolali do kabin, tak jsme si sundali brusle a masér nám v šatně vykládal vtipy, aby nás dostal do nálady (směje se). Já si myslím, že jsme to všichni zvládli dobře.

Přerov už hodně dlouho v utkání nedal deset branek, nemrzí vás trochu, že jste k těm sedmi gólům pak už nepřidali další?
Už v tom konci druhé třetiny chtěl pomalu každý dávat góly a všech pět hráčů se hnalo dopředu útočit. Nechtěli jsme pak dopustit, aby Prostějov dal třeba dva nebo tři góly a bylo z toho ještě drama. Takže jsme si po druhé třetině v kabině řekli, že budeme hrát stejně jako na začátku zápasu dobře z obrany. Podle mě je lepší výsledek 7:1, než třeba 10:5.

Dělá vám radost pohled na ligovou tabulku? Díky výhře nad Prostějovem jste totiž soupeřům utekli už na šest bodů.
Je to paráda. Jsme na vítězné vlně, celý tým šlape výborně, takže se budeme snažit na prvním místě udržet co nejdéle.

Co vymyslet na Hodonín, který máte v příštím kole? Ten je v domácích zápasech také hodně úspěšný.
Určitě to bude hodně těžký zápas. Pokud budeme všichni hrát naplno a dobře takticky, tak můžeme porazit každého. Hodonína se určitě nebojíme a pojedeme tam vyhrát.