Běžela teprve čtyřicátá sekunda utkání a před Tihlářem už to vřelo. Hostující gólman vyrazil Javínovu střelu a Moravec úplně sám při dorážce nezvedl puk přes jeho beton.

Velké štěstí měl Tihlář i o dvě minuty později, kdy kotouč poskakoval před brankovou čarou. I tentokrát však nebezpečí dokázal zažehnat.

Zubři se v následném oslabení dostali do přečíslení dvou na jednoho, jenže kvůli vlastní nepřesnosti ani nevystřelili.

Po úvodích minutách, které patřily Olejářům, to najednou byli Přerovští, jež měli více ze hry. Obránce Osinu ale vychytal Šafránek.

A poté už ve 14. minutě padla první branka. Domácí Luka se dostal do střelecké příležitosti a Tihlář jeho pokus vyrazil. Mikšan s dorážkou neuspěl, avšak Moravec už dorážel do prázdné klece.

Zubři mohli ještě do konce první třetiny srovnat díky dvěma přesilovým hrám, ale nestalo se tak.

V úvodu druhého dějství měli velkou šanci na zvýšení náskoku Orlové střílející Luka a dorážející Mikšan, ovšem Tihlář se překonával. Měl také štěstí, když Moravec netrefil odkrytou branku. Následně se ale opět vytáhl, a to se na něj řítili hned tři Olejáři proti jedinému obránci.

Půl minuty před koncem druhé třetiny měl vyrovnání na hokejce Kolařík, který nebezpečně pálil z kruhů. Šafránek byl pozorný.

Také ve třetím dějství byl Tihlář pod palbou a dlouho držel akcie svého týmu. Ve 49. minutě však přišla druhá branka v jeho síti. Samiec naservíroval kotouč před branku Valchařovi a ten se nemýlil.

Zubři museli následně otevřít hru a to byla voda na orlovský mlýn. Grygar potáhl puk, přihrál Valchařovi, který během tří minut zaznamenal svou druhou trefu. Domácí tak vedli už 3:0.

Přerovští poté svého soupeře mocně svírali a v čase 57:28 se přeci jen prosadili. Sedlák si sjel až před branku a trefil se parádně.

Jenže odpověď soupeře přišla hned po půl minutě, kdy se z čistého hattricku mohl radovat Valchař. O postupujícím tak už bylo rozhodnuto.

„Byl to velice kvalitní a vyrovnaný zápas. Orlová dala první branku, zatáhla se do obrany a čekala na naše chyby. Nám se podařilo se prosadit až za stavu 3:0 v 58. minutě, což už bylo pozdě. Po ty dva zápasy v Orlové se nám střelecky nedařilo, zvlhl nám střelecký prach, jak se říká,“ zhodnotil utkání Lubomír Václavíček, asistent přerovského kouče.

HC Plus Oil Orlová – HC ZUBR Přerov 4:1 (1:0, 0:0, 3:1)

Branky: 14. Moravec (Mikšan, Luka), 49. Valchař (Samiec), 52. Valchař (Grygar), 58. Valchař (Blatoň, Samiec) – 58. Sedlák (Vlček).

Rozhodčí: Skoupý – Heyr, Majer. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1. Diváků: 1690. Konečný stav série: 2:1

HC Plus Oil Orlová: Šafránek – Tomis, Grygar, Mikšan, Blatoň, Studený, Galvas, Škatula, Holuša, Galgonek, Moravec, Valchař, Štefanka, Urbánek, Javín, Luka, Vnenk, Goláb, Samiec, Kraft, Hegegy. Trenér: Aleš Flašar.

HC ZUBR Přerov: Tihlář – Pala, Faltýnek – Ferenc, Osina – Vlček, Valenta – Kolář, Sprušil, Ševčík – Kočara, Hanák, Kotásek – Kolařík, Sedlák, Ditrich – (21. Blinka, Menšík). Trenér: Lubomír Oslizlo.

Zubři podali v semifinálové sérii sympatický výkon, ovšem favorizovaná Orlová měla výhodu domácího prostředí a to zřejmě rozhodlo. Zubři tak končí před branami finále, jako tomu bylo i v loňském roce.