„Ve Zlíně jsem si čuchl k extralize a myslím, že mi vyhovuje daleko víc. Nedokážu to nějak specifikovat, jde spíš o pocit. Chtěl jsem se o to poprat a zkusit to,“ prozradil Matouš Kratochvil, který v loňské sezoně nastoupil v dresu Beranů k sedmi zápasům a připsal si jednu asistenci. V předešlém ročníku se radoval i z první extraligové branky.

„Matouš dostal jinou a lepší nabídku a rozhodl se, že půjde vstříc nové výzvě. My mu v tom nechceme bránit,“ uvedl sportovní manažer Zubrů Pavel Hanák.

Prosadit se do kádru Dynama však nebude nic jednoduchého.

„Měl bych tam jít na zkoušku na letní přípravu, pak se vrátit a trénovat s klukama v Přerově s Tomášem Tomigou,“ upřesnil Matouš Kratochvil. „Ke konci července bych tam měl nastoupit na led. Samozřejmě je všechno na zkoušku, takže pak se uvidí, co dál,“ dodal.

Před třiadvacetiletým forvardem tak nyní leží velká výzva.

„Určitě se těším. Je to extraliga, mám tam kamaráda Pepíka Hrabala, takže bych tam nebyl sám,“ připomněl Matouš pardubické angažmá dalšího přerovského rodáka.

Matouš Kratochvil za zubří áčko odehrál celkem 171 utkání. Vstřelil 16 gólů a přidal 21 asistencí.

„Fanouškům děkuji za skvělé sezony a jejich výborné fandění. Když už tam nebudu, tak podporujte aspoň bráchu,“ vzkázal přerovským příznivcům.

Nyní už je také jisté, že jeho dvojče v Přerově zůstává. „Chci být co nejvíce nápomocný týmu. Jak gólově, tak herně,“ zmínil Šimon Kratochvil, který v minulé sezoně ve 34 zápasech za Zubry nastřílel šest branek a připsal si čtyři asistence.