„Byl to vyrovnaný zápas. Dobré pasáže tam měli hosté i my, ale je to škoda. Nám nezbývá, než jít dál,“ řekl po utkání hlavní kouč Zubrů Vladimír Kočara.

„Tady nemůžeme brát, jestli se někdo jmenuje Kolín, Kladno nebo Vsetín. V téhle situaci bude každý soupeř kvalitní,“ zmínil.

Karanténní opatření a zranění nepustily do hry deset přerovských hráčů včetně brankáře Kacetla. Na pomoc tak přispěchali zlínští Vojtěch Dobiáš, Jan Dluhoš a gólman Daniel Huf.

Úvod utkání ovšem patřil domácím a zejména Matěji Svobodovi. Dvacetiletý forvard nejprve v samostatném úniku vymíchal kolínského brankáře Sejpala. Kozli pak sice srovnali zásluhou Šafránka, Matěj Svoboda ale v 8. minutě předvedl další pěknou akci a vrátil Zubrům vedení.

Domácí občas v obraně nepůsobili vůbec jistým dojmem. Nedůraz v defenzivě znamenal v 19. minutě srovnání z hole Krejčíka. Absence Josefa Hrabala, Jiřího Krisla či Lukáše Formana musely být cítit. Přerované odehráli celý zápas na pět beků.

„Na to my se nechceme vůbec vymlouvat. Situace je taková, jaká je. Myslím si, že kluci hráli na hranici svých možností. Samozřejmě, byly tam hlavně v první třetině i nějaké systémové chyby. Ale je to prostě začátek sezony, my jsme poslední zápas hráli před šestnácti dny, ani pro kluky to nebylo jednoduché,“ vysvětloval Vladimír Kočara.

Výborný vstup do třetiny si Zubři zopakovali v prostředním dějství, když Roman Pšurný bekhendovou kličkou vrátil domácím vedení. Jenže přišel závěr druhé periody a Jakub Husa po brejku potřetí srovnal.

Ve třetí dvacetiminutovce byl k vidění spíše bojovný hokej, což demonstroval v 57. minutě opět Pšurný, který doslova dotlačil puk za Sejpala. První centr Přerova ovšem byl nakonec smutným hrdinou utkání, když minutu a 42 sekund před koncem údajně fauloval a musel na trestnou lavici.

„Nevím o tom, že bych Davida Šafránka seknul. Rozhodčí to viděl jinak a byl faul. To mě mrzí nejvíc, že jsem v takovém momentu nabídl šanci na vyrovnání,“ kroutil hlavou Roman Pšurný.

Kolín nepohrdl, i když se do útočného pásma a k power play dostal až 20 sekund před sirénou. Střela Lukáše Blahy tři a půl vteřiny před koncem zapadla za Daniela Hufa.

Přerované v prodloužení nevyužili další ze svých přesilových her, což Kozli trestali Jakubem Petržilkou, který dával do prázdné brány.

„Hosté si za remízou šli. Byly tam nějaké klíčové momenty. Měli jsme pětiminutovou přesilovku, kterou jsme nevyužili. V prodloužení jsme nevyužili přesilovku čtyři na tři. V tomhle byli hosté důraznější,“ uzavřel Vladimír Kočara.

Přerované tak při své premiéře brali bod a už ve středu doma v atraktivní bitvě přivítají Vsetín. Ten by do MEO Arény mohl přes nepříjemná hygienická opatření přilákat více než sobotních 613 diváků.

HC Zubr Přerov – TJ SC Kolín 4:5p (2:2, 1:1, 1:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 2. Svoboda (Dvořák, Ryšavý), 8. Svoboda (Ryšavý, Dřímal), 21. Pšurný (Dostálek, Doležal), 57. Pšurný (F. Král, Doležal) – 5. Šafránek (Jankovský, Husa), 19. Krejčík (Petržilka, Muška), 40. Husa (Krejčík, Z. Král), 60. Blaha (Muška, Z. Král), 65. Petržilka (Husa, Krejčík). Rozhodčí: Kašík, Marek – Kučera, Měkýš. Vyloučení: 5:6, navíc Jankovský (Kolín) 5 minut + konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 613.

Přerov: Huf – Dluhoš, F. Král, Kučeřík, Zbořil, Dřímal – Doležal, Pšurný, Dostálek – Dobiáš, Hejcman, Číp – Svoboda, Dvořák, Ryšavý – Dobša, Indrák. Trenér: Vladimír Kočara.

Kolín: Sejpal – Husa, Kukla, Blaha, Muška, Váchal, Zdeněk, Barták – Jankovský, Šafránek, Z. Král – Krejčík, Zumr, Petržilka – Mašín, Štohanzl, Síla – Hasil, Semirád, Kozák. Trenér: Petr Martínek.