„Soupeř byl celkově bojovnější a snaživější, v tomhle jsme mohli být lepší,“ hodnotil přerovský trenér Robert Svoboda na klubovém webu.

V kompletní a nejsilnější možné sestavě naskočili Zubři na kolínský led. Nechyběli uzdravení Jakub Svoboda a Jiří Goiš, v obraně zase dostala prostor čerstvá akvizice z Vítkovic na střídavé starty – Vojtech Zeleňák.

Už v první třetině se do role hlavního hrdiny Přerova pasoval Michal Postava. Hostující gólman sice čelil jen šesti střelám Kolína (Zubři jich na soupeře vyslali o jednu méně), takřka všechny ale měly gólové parametry.

Postava byl neprůstřelný, což platilo i v úvodu druhé třetiny, kdy domácí pokračovali ve své aktivitě. Na druhé straně to chytře z úhlu zkoušel Indrák, avšak orazítkoval tyč. To však byla jedna z mála zubřích šancí na skórování.

Hokejisté HC Zubr Přerov uspořádali tiskovou konferenci před startem sezony 2023/24. Mimo jiné na ní představili nové dresy. Zleva kapitán Jiří Krisl, hlavní trenér Robert Svoboda, jednatel Tomáš Pluháček a sportovní manažer Pavel Hanák
Devátá prvoligová sezona Zubrů: jiný dres i kádr a extraligová juniorka

V polovině zápasu to vypadalo na ojedinělý přerovský tlak, místo toho však přišlo vyloučení za příliš mnoho hráčů na ledě a Kolín si potřetí v zápase mohl zahrát přesilovku. Nejprve Postava ve stoprocentní šanci vyčapal Moravce, o chvíli později ujeli Indrák s Janem Svobodou a druhý jmenovaný byl faulován. Ani Přerované ale více než minutovou početní výhodu nevyužili.

Čtvrtá přesilovka Kolína ve třetí třetině od začátku zaváněla gólem a Postava už nemohl ve 44. minutě nic dělat se střelou volného Petra Koukala.

Vzápětí přinesl úspěch dobrý forčekink kozlů a přerovský brankář neměl šanci proti dorážce Daniela Šedivého. Kolín zápas rozhodl během sta sekund. A protože Zubři pohrdli i šancí vrátit se do zápasu dalšími dvěma přesilovkami, domácí mohli slavit zasloužený triumf.

„Utkání bylo vyrovnané a ze začátku z obou stran nervózní. Rozhodla přesilovka soupeře ve třetí třetině a jeden gól, který z toho potom ještě vyplynul,“ ohlédl se Robert Svoboda.

Odčinit prvotní zaváhání a hlavně ukončit už více než 145 minut dlouhé čekání na vstřelenou branku budou chtít Přerované v sobotní domácí premiéře proti Znojmu (18.00).

„Byl to první zápas. Musíme se nachystat na sobotu. Musíme si říct, co musí být z naší strany výrazně lepší, abychom byli úspěšní,“ uzavřel přerovský trenér.

SC Marimex Kolín – HC Zubr Přerov 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Branky: 44. Koukal (Král, Pajer), 45. Šedivý (Síla). Rozhodčí: Bejček, Kosnar – Juránek, Štěpánek. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Střely na branku: 32:21. Diváci: 860.

Přerov: Postava – Chroboček, Krisl, Černý, Adámek, Cubo, Kudělka, Zeleňák – Doležal, Pechanec, Březina – Jak. Svoboda, Hejcman, Tomi – Indrák, Nemec, Goiš – Chludil, Ministr, Jan Svoboda. Trenér: R. Svoboda.